کد خبر: 4073836
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳

فراخوان مقاله‌نویسی برای همایش نهضت علمی کربلا

مدیریت مرکز میراث کربلا در معاونت معارف اسلامی و انسانی حرم مطهر حضرت عباس(ع) از تمامی پژوهشگران و کارشناسان دعوت کرد تا در دومین همایش علمی بین‌المللی با عنوان «نهضت علمی کربلا در قرن دهم هجری» شرکت کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از شبکه معارف میراث اسلامی، مدیریت مرکز میراث کربلا در معاونت معارف اسلامی و انسانی حرم مطهر حضرت عباس(ع) از تمامی پژوهشگران و کارشناسان دعوت کرد تا در دومین همایش علمی بین‌المللی با عنوان «نهضت علمی کربلا در قرن دهم هجری» شرکت کنند. این همایش با شعار «میراث ما هویت ماست» از 17 تا 18 نوامبر (26 تا 27 آبان 1401) برگزار می‌شود.

این همایش به بررسی موضوعات مختلف در میراث علمی و فرهنگی کربلا می‌پردازد. این موضوعات شامل علوم قرآنی و تفسیر، علوم حدیث و رجال، فقه، فلسفه، کلام و منطق، زبان و ادبیات عرب، تاریخ، سیره و همچنین بررسی نسخ خطی، فهرست‌ها و کتاب‌شناسی می‌شود.

هدف از برگزاری این همایش آشنایی بیشتر با نهضت علمی در شهر مقدس کربلا در قرن دهم هجری و معرفی چهره‌های آن به‌ویژه افراد ناشناخته در آن دوره است.

علاوه بر این کشف آثار خطی نفیس به‌ویژه نسخ خطی قرآن در آن دوره تاریخی و بررسی آن نیز از دیگر اهداف این همایش است.

این فعالیت در چارچوب فعالیت‌های مستمر مرکز میراث کربلا با هدف حمایت از جنبش فکری و فرهنگی در شهر مقدس کربلا و احیای میراث اصیل کربلا انجام می‌شود؛ امری که در روشن ساختن جایگاه این شهر مقدس در تاریخ اندیشه، علوم و معارف انسانی نقشی برجسته دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha