کد خبر: 4073842
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰

افزایش تزریق واکسن کرونا در کشور

وزارت بهداشت از تزریق ۱۰۶ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و اعلام کرد: 10 هزار و 526 بیمار جدید نیز طی همین مدت شناسایی شده‌اند.

افزایش تزریق واکسن کرونا در کشور

به گزارش ایکنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۶۴ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۲۸۳ نفر دُز اول، ۵۸ میلیون و ۱۴۴ هزار و ۶۹۵ نفر دُز دوم و ۳۰ میلیون و ۶۲ هزار و ۵۲۱ نفر، دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۲ میلیون و ۹۷۹ هزار و ۴۹۹ دُز رسید. در شبانه روز گذشته نیز ۱۰۶ هزار و ۹۲۰ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

از دیروز تا امروز پنجم مردادماه بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 10 هزار و 526 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و هزار و 441 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به هفت میلیون و ۳۵۹ هزار و ۴۸۹ نفر رسید.

متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۱ هزار و ۷۹۵ نفر رسید.

خوشبختانه تاکنون هفت میلیون ۷۵ هزار و ۹۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

همچنین هزار و 101 نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۵۳ میلیون و ۱۰۳ هزار و ۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۵۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۸۶ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۹۹ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha