کد خبر: 4075325
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۱

«حسینیه» فیلم کوتاه برپا شد

مهدی طاهری گفت: امور پخش و توزیع انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله، تازه‌ترین بسته خود را با عنوان «حسینیه» در دسترس مخاطبان فیلم کوتاه قرار داده است.

مهدی طاهری، مدیر امور پخش و توزیع انجمن سینمای جوانان ایران در گفت‌و‌گو با ایکنا با بیان اینکه آثار عاشورایی دهه هفتاد و هشتاد بازخوانی می‌شود، گفت: 13 فیلم کوتاه با محوریت عزاداری و واقعه عاشورا از  8 مرداد الی 5 مهر 1401 در سه پلتفرم هاشور، ودیو و تیوال به صورت اشتراکی و فروشی آنلاین اکران می‌شود. امور پخش و توزیع انجمن سینمای جوانان ایران به مناسبت آغاز ماه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله، تازه‌ترین بسته خود را با عنوان «حسینیه» در دسترس مخاطبان فیلم کوتاه قرار داده است.

وی افزود: بسته «حسینیه» از هشتم مرداد (همزمان با آغاز ماه محرم) تا پنجم مهر (پایان ماه صفر)، در چهار مرحله، 12 فیلم کوتاه برگزیده عاشورایی را به صورت اشتراکی و یک فیلم کوتاه را به صورت فروش، در دسترس مخاطبان هر سه پلتفرم قرار می‌دهد. این آثار کوتاه، در دهه هفتاد و هشتاد در انجمن سینمای جوانان ایران تولید شده‌اند.

طاهری ادامه داد: 10 فیلم کوتاه بسته «حسینیه» که به صورت اشتراکی اکران می‌شوند، عبارتند از؛ «زیارت» ساخته مهدی جعفری، «یک قفس آزادی» ساخته جواد مزدآبادی، «جایی نزدیک زمین» ساخته قاسم انصاری، «سمفونی مرگ» ساخته زنده‌یاد حسن خدایی، «نذر» ساخته احمد طالبی‌نژاد، «دیزه دویدی» ساخته میردولت موسوی، «قربانی آب» ساخته سیدمهدی رضوی زاده، «دیدار» ساخته اکبر راسخ، «خادمین» ساخته مرتضی عدلی و «آب و آینه» ساخته محمدرضا خسروی‌فرد.

وی ادامه داد: فیلم کوتاه «بی‌بی» ساخته سعید نجاتی ساخته سال 93 تنها فیلم فروشی بسته «حسینیه» است که با هزینه هشت هزار تومان در هر سه پلتفرم ودیو، هاشور و تیوال قابل تماشاست و از چهارشنبه 12 مرداد در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. همچنین دو فیلم کوتاه «مخالف خوان» ساخته سیدمحمدصادق جعفری و «مجلس شبیه» ساخته مهدی رمضان‌زاده به ترتیب در تاریخ 19 و 26 مرداد در دسترس قرار می‌گیرند و مخاطبان می‌توانند این دو فیلم را نیز تا 5 مهر در هر سه پلتفرم تماشا کنند.

امور پخش و توزیع انجمن سینمای جوانان ایران تاکنون 168 فیلم کوتاه را به صورت اشتراکی و برخی فروشی در پلتفرم‌های هاشور، ودیو و تیوال اکران آنلاین کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha