کد خبر: 4075455
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۲

آزار و اذیت شیعیان بحرین توسط رژیم آل خلیفه تحت پوشش تساهل دینی

رژیم حاکم آل خلیفه در بحرین آزار و اذیت شیعیان را درحالی ادامه می‌دهد که تلاش می‌کند در پشت پرده تسامح و تساهل در امور دینی، بر این آزار و اذیت‌ها سرپوش بگذارد.

به گزارش ایکنا، به نقل از بحرینی لیکس، آنچه ناراحتی و نارضایتی بحرینی‌ها را عمیق‌تر می‌کند، اخبار روزانه‌ای است که توسط رسانه‎‌های رژیم آل خلیفه مطرح می‌شود مبنی بر اینکه کشور به بهشت ​​تساهل مذهبی تبدیل شده و اقداماتی مانند اجازه تأسیس معبدی برای هندوها، کلیسا برای مسیحیان و معبدی برای یهودیان صادر شده است.

در همین راستا رژیم آل خلیفه پیشتر هم با انتخاب یک زن یهودی به عنوان سفیر خود در واشنگتن، تلاش کرده است تا با روش‌های ریاکارانه، جهانیان را فریب دهد. با این امید که بتواند در داخل آمریکا از حمایت لابی یهودیان برخوردار شود.  

این درحالی است که از ابتدای سال جاری، رژیم آل خلیفه حقوق دینی اکثریت قریب به اتفاق مردم بحرین (شیعیان) را نادیده گرفته و به روش‌های مختلفی به دنبال اعمال سخت‌گیری علیه آن‌ها است.

به حاشیه راندن شیعیان در حوزه‌های سیاست، اقتصاد و فرهنگ درحالی از سوی رژیم صورت می‌گیرد که در کتاب‌های درسی هم باورهای مذهبی آن‌ها هدف قرار گرفته است و چیزی از آن گفته نمی‌شود.

هم‌زمان شخصیت‌های مذهبی ارشد شیعه مورد آزار و اذیت قرار گرفته و ده‎‌ها روحانی در زندان به سر می‌برند و با انواع توهین‌ها و شکنجه‌ها روبرو هستند.

در حالی که شیعیان بحرین مانند صدها سال پیش خود را برای برگزاری مراسم محرم و عاشورا آماده می‌کردند و پرچم‌های سیاه را در معابر عمومی نصب می‌کردند، مقامات این کشور دشمنی خود با این شعائر را آشکار کرده‌اند و به آن‌ها اجازه برگزاری این مراسم را نمی‌دهند. هچنانکه از حضور آن‌ها در مکان‌های مذهبی در ایران جلوگیری می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha