کد خبر: 4076485
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
اطلاعیه شماره ۳ ستاد مرکزی اربعین

برپایی موکب‌ اربعین تایید ستاد بازسازی عتبات عالیات را می‌خواهد

ستاد مرکزی اربعین حسینی در اطلاعیه شماره ۳ خودتاکید کرد: هرگونه فعالیت موکب‌ها در مراسم اربعین منوط به تایید ستاد توسعه و بازساری عتبات عالیات است.

هرگونه فعالیت موکب‌های اربعین منوط به تایید ستاد بازسازی عتبات عالیات است

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه شماره ۳ ستاد مرکزی اربعین حسینی به این شرح است :
« انا من حسین»
بسمه تعالی
به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت(ع) و موکبداران و خادمان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می‌رساند:

 • داوطلبان و متقاضیان برپایی موکب در راهپیمایی اربعین حسینی برای صدور پروانه فعالیت دوزبانه (فارسی، عربی) می‌بایست با مراجعه به سایت ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات که مسئولیت مستقیم در شناسایی و تائید مواکب سراسر کشور را دارد، اقدام کنند که هرگونه فعالیت مواکب منوط به ثبت نام و تائید نهایی در سایت اعلامی است. 
  • پایبندی به کلیه الزامات، ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌های مندرج در سایت مورد اشاره برای فعالیت تمامی موکبداران مورد تاکید است.
  • برای رعایت اصل میزبانی دولت و مردم عراق در ایام اربعین و همچنین ایجاد وحدت در بین خادمان و زوار، تاکید می‌شود از اختصاصی کردن ارائه خدمات به زائران ایرانی یا شهر خاص جداً اجتناب شود، مواکب باید در خدمت تمامی زوار حسینی(ع) باشد و مواکب تلفیقی در شهرهای زیارتی عراق مورد تاکید ستاد مرکزی اربعین است. 
  • با عنایت به رویکرد ارائه خدمات تلفیقی با مواکب عراقی در داخل شهرهای زیارتی و نظر به ضرورت پیش‌بینی و تامین مکفی اسکان و پذیرایی از زائران به خصوص در مرزهای شلمچه، چذابه، مهران، خسروی، تمرچین، باشماق، میرجاوه، ریمدان؛ بایسته است تمرکز مواکب به جای اعزام به کشور عراق، ارائه خدمت در پایانه‌های مرزی تا سه روز پس از مراسم اربعین باشد.
  • با توجه به گرمای هوا و جلوگیری از مسمومیت‌ها و شیوع بیماری‌ها پایبندی به رعایت مقررات و ملاحظات ابلاغی از سوی کمیته بهداشت و درمان اربعین توسط موکبداران مورد تاکید است.
  • اهتمام عملی به شرکت فعال در همایش‌های آموزشی موکبداران که با همکاری کمیته‌های ذیربط اربعین برگزار خواهد‌شد لازم‌الاجراست .
  • اولویت ارائه خدمات توسط مواکب ایرانی مستقر در عراق، از ظهر اربعین به مدت سه روز و تا زمان برگشت زائران است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha