کد خبر: 4077047
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰

افزایش نگرانی از قتل‌های زنجیره‌ای مسلمانان در نیومکزیکو

خبرگزاری رویترز گرارش داد به دنبال قتل چهار شهروند مسلمان در ایالت نیومکزیکو، جامعه مسلمانان به‌خصوص در این ایالت نسبت به جان خود احساس خطر می‌کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از رویترز، مولی اکبر، یک تاجر مسلمان اهل شهر آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو آمریکا، پس از اینکه سه مرد مسلمان که سابقه آشنایی با آنها را  داشت طی 10 روز گذشته در این ایالت کشته شدند، از بیم جان خود بیشتر اوقات اسلحه حمل می‌کند.

او می‌گوید: در شرایطی که پلیس هنوز عاملان قتل چهار مسلمان پاکستانی یا افغانی‌تبار را که از نوامبر گذشته در آلبوکرکی کشته شده‌اند، پیدا نکرده است، بیم و نگرانی جامعه مسلمانان این شهر نسبت به خطر تهدید جانشان بیشتر شده و از همین رو جوانب احتیاط را رعایت می‌کنند.

اکبر افزود: نعیم حسین را آخرین بار جمعه گذشته در مراسم تشییع جنازه محمد افضل، حسین جوان 27 ساله و مدیر برنامه‌ریزی شهر اسپانولا که از پاکستان به آمریکا آمده و آفتاب حسین 41 ساله، دیده بود که در اول آگوست و 26 ژوئیه گذشته کشته شده بودند.

نعیم حسین که حدوداً 20 ساله بود ساعاتی پس از حضورش در مراسم تشییع آن دو نفر، در نزدیکی خیابان مرکزی در جنوب شرقی آلبوکرک، مانند همان دو نفر دیگر به ضرب گلوله کشته شد.

این تاجر می گوید که محمد احمدی یکی دیگر از مقتولان مسلمان را هم می‌شناسد که او هم اهل افغانستان بود. احمدی هم در هفتم نوامبر 2021 در بیرون مغازه‌ای که او و برادرش در جنوب شرق البوکرکی داشتند به ضرب گلوله کشته شد.

اکبر که یک مقام سابق وزارت خارجه آمریکاست و اجازه حمل سلاح دارد گفت: مردم تلاش می‌کنند بفهمند چرا ما؟ چرا به‌طور خاص جامعه مسلمانان؟ به‌خصوص که پلیس سرنخ کمی در مورد اینکه چرا معتقد است قتل‌ها به غیر از نژاد و مذهب قربانیان مرتبط است، ارائه کرده است.

طاهر جوبا، سخنگوی مرکز اسلامی در نیومکزیکو جایی که این چهار قربانی برای اقامه نماز به آنجا می‌رفتند، گفت: سه مورد از این قتل‌های زنجیره‌ای در نزدیکی دانشگاه نیومکزیکو رخ داده و از همین رو برخی از دانشجویان پاکستانی از بیم جان خود شهر را ترک کردند.

از سوی دیگر پلیس نیومکزیکو به دانشجویان توصیه کرده در محیط دانشگاه هم اسپری فلفل با خود داشته باشند و در عین حال تأکید کرده که هوشیاری و دقت بهترین راه دفاع از جانشان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha