کد خبر: 4077119
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵
مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اعلام کرد:

تکذیب ادعای وجود سندی مبنی بر ترور بیولوژیک امام خمینی(ره) از سوی وزارت اطلاعات

طبق اعلام مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) وزارت اطلاعات قاطعانه وجود هرگونه سندی درباره ترور بیولوژیک حضرت امام خمینی(ره) را تکذیب کرد.

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)

به گزارش ایکنا، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در پی طرح ادعایی در خصوص علت رحلت امام خمینی(ره) که با بازتاب گسترده‌ای در رسانه ها همراه بود،  اطلاعیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

باسمه تعالی

در روزهای گذشته مصاحبه‌ای در رسانه‌های مجازی از قول جناب آقای حمید نقاشیان منتشر گردیده بود که طی آن، ایشان مدعی احتمال ترور بیولوژیک حضرت امام خمینی (س) گردیده و بر وجود اسنادی در این باره در وزارت محترم اطلاعات نیز اشاره کرده بود.

پایگاه خبری جماران در ابتدا با توجه به اسناد متقن موجود در مؤسسه تنظیم نشر آثار امام(س) این خبر را تکذیب کرد و در ادامه با استعلام از وزارت محترم اطلاعات و نیز گفت‌وگو با شخص جناب آقای نقاشیان جویای مدارک ایشان گردید.

وزارت محترم اطلاعات در پاسخ رسمی به این استعلام وجود هرگونه سندی در این باره را قاطعانه تکذیب نموده است و شخص آقای نقاشیان هم ضمن اشاره به اینکه آنچه مطرح کرده است صرفا یک احتمال ابتدایی بوده که دلیل روشنی برای اثبات آن موجود نیست، در ضمن مصاحبه‌ای که در جماران منتشر می‌شود ادعای خود را تصحیح کرده است.

در پایان لازم می‌دانیم همه علاقه‌مندان به امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی را از طرح سخنانی که از یک سو تاریخ انقلاب اسلامی را با تحریف‌های جدی مواجه می‌سازد و از دیگر سو روح و عاطفه مردم شریف ایران را جریحه‌دار کرده و از جهتی دیگر دارای هیچ‌گونه پشتوانه منطقی نبوده و مبتنی بر احتمالات ناصحیح و غیر مستند می‌باشد بر حذر داریم.

روابط عمومی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha