کد خبر: 4077659
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶

فراخوان جایزه‌ مرغک تابستان منتشر شد

فراخوان کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب و جایزه‌ی مرغک در تابستان 1401، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

فراخوان کمیته بررسی و انتخاب کتاب و جایزه‌ مرغک تابستان 1401 منتشر شد

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب از تمامی ناشران، مولفان، مترجمان، تصویرگران و شاعران دعوت کرده است تا آثار خود را برای بررسی در اختیار کانون قرار دهند.

بر این‌ اساس، تنها کتاب‌هایی می‌توانند در این چرخه مورد ارزیابی قرار بگیرد که برای نخستین بار در سال‌های 1400 و یا 1401 منتشر شده باشد.

آثاری که در هر ماه دریافت می‌شود، به‌ عنوان همان ماه ثبت و در کمیته‌ کتاب و جایزه‌ مرغک بررسی می‌شود.

کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب کانون با هدف گزینش و انتخاب مناسب‌ترین آثار حوزه کودک و نوجوان برای ورود به مراکز فرهنگی هنری کانون، پاسخ‌گویی به یکی از اصلی‌ترین نیازهای خانواده‌ها برای خرید کتاب، جهت دادن به بازار نشر و ارتقای کیفیت نشر کتاب، کمک به توسعه و تجهیز منابع مطالعاتی مراکز فرهنگی هنری به‌ منظور جذب و پایدارسازی اعضا و... فعالیت می‌کند.

خروجی‌های کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب شامل دو بخش می‌شود: فهرست کتاب‌های مناسب که این فهرست شامل لیست کتاب‌های منتخب منتشر شده‌ حوزه‌ کودک و نوجوان است و از میان کتاب‌های رسیده از ناشران کودک و نوجوان در طول یک سال انتخاب و منتشر می‌شود. در این فهرست، اطلاعات کامل کتاب، چکیده‌ای از موضوع کتاب و درجه‌ی گرفته شده از سوی کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب درج می‌شود.

همچنین جایزه‌ مرغک، جایزه‌ای است که به کتاب‌های برگزیده‌ از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، که در کمیته‌ بررسی و انتخاب کتاب، از سوی کارشناسان شوراهای مختلف بررسی و انتخاب می‌شوند و به‌عنوان کتاب‌های نامزد به چرخه‌ داوری راه پیدا می‌کنند، تعلق می‌گیرد.

این جایزه شامل خواندنی‌های حوزه‌ داستان و شعر (تالیف، ترجمه، ادبیات نمایشی، بازآفرینی و بازنویسی قصه‌های منظوم) است.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد تا 15 شهریور فرصت دارند تا آثار خود را به نشانی تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ساختمان معاونت فرهنگی، طبقه دوم، کمیته‌ی بررسی و انتخاب کتاب، کد پستی ۱۴۱۵۶۱۳۱۴۴ ارسال کنند.

تلفن‌ و دورنگار 02188978785 و پست‌الکترونیکی komiteketabkanoon@gmail.com برای ارتباط با دبیرخانه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha