کد خبر: 4078315
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۱۸

معرفی جاذبه‌های اسلام به 25 زبان برای گردشگران در ترکیه

ابراهیم تاش دمیر، امام جماعت و واعظ ترکیه‌ای در مسجد عیسی بیگ به معرفی شعائر اسلامی به 25 زبان مختلف به گردشگران منطقه سلجوق در استان ازمیر ترکیه می‌پردازد.

به گزارش ایکنا به نقل از آناتولی، برنامه ابراهیم تاش دمیر، امام جماعت ترکیه‌ای برای معرفی شعائر اسلامی به جهانگردانی از مناطق مختلف جهان در مسجد عیسی بیگ منطقه سلجوق در استان ازمیر ترکیه مورد استقبال گسترده گردشگران قرار گرفته است. قدمت ساخت این مسجد به سال 1375 میلادی بازمی‌گردد.

این امام جماعت ترکیه‌ای 7 سال است که در مسجد تاریخی عیسی بیگ در غرب ازمیر با نبات و عطر کولونیا از گردشگران خارجی استقبال می‌کند.

وی پس از آشنایی با گردشگران با زبان مادری آنها سخن می‌گوید، گفته می‌شود او به 25 زبان مختلف از جمله عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و پرتغالی مسلط است.

ترجمه قرآن به زبان مادری، هدیه‌ای به گردشگران در ازمیر

تاش دمیر پس از گفت‌وگو با این گردشگران، جزوه‌هایی درباره شعائر و معارف اسلامی و همچنین تساهل و برادری دین در مبین اسلام به آنها هدیه می‌دهد. همچنین این امام جماعت ترکیه‌ای نسخه‌ای از ترجمه قرآن را که به زبان مادری هر گردشگر است، به او تقدیم می‌کند.

این امام جماعت ترکیه‌ای همچنین در صورت تمایل گردشگران، وضو گرفتن را نیز به آنها آموزش می‌دهد. معرفی شعائر اسلامی از سوی ابراهیم تاش دمیر با ارائه کارتی به گردشگران از سوی وی پایان می‌یابد. این کارت حاوی اطلاعاتی است که آنها می‌توانند در صورت تمایل با این امام جماعت ترکیه‌ای تماس بگیرند. به گفته وی برخی از گردشگران سال‌ها پس از دیدار از این مسجد همچنان با او در ارتباط هستند.

ملاقات واعظ ترکیه‌ای با گردشگران خارجی در مسجد عیسی بیگ

وی هدف خود از این برنامه گسترش آموزه‌های دین اسلام و مدارای موجود در این دین مبین به گردشگران خارجی منطقه سلجوق در استان ازمیر ترکیه معرفی کرده است.

تاش دمیر در گفت‌وگویی با رسانه‌ها تصریح کرد: سخن گفتن به زبان مادری گردشگران به آنها احساس امنیت و اطمینان می‌دهد. به گفته او برخی از این گردشگران پس از ملاقات با او مسلمان شده‌اند و بعد از سال‌ها هنوز با وی در ارتباط هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha