کد خبر: 4082846
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۰

تاکید رئيس‌جمهور بر ثبت‌نام در سامانه «سماح»

حجت‌الاسلام والملسمین رئیسی ثبت نام در سامانه «سماح» را به منظور خدمت‌رسانی بهتر و تردد آسانتر زائرین اربعین ضروری و مهم دانست و بر لزوم اطلاع رسانی دقیق برای آرامش بیشترعاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و رفع فوری دغدغه ها و مشکلات زوار تاکید کرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا «تزریق دز یادآور» و «کنترل مبادی ورودی کشور» را ۲ موضوع مهم برای مقابله با ویروس کرونا در شهریور اعلام کرد و گفت: با توجه به تردد زائران اربعین و افزایش مسافرتها در روزهای پایانی تابستان لازم است همه مردم شیوه‌نامه‌های بهداشتی را با جدیت بیشتری رعایت کنند.

رئیس جمهور با اشاره به گزارش وزارت بهداشت مبنی بر واکسیناسیون ۷۴ درصدی در کشور گفت: ضروری است نتایج مثبت واکسیناسیون و تزریق دز یادآور، برای مردم از طریق رسانه‌ها تشریح شود.

اربعین رویدادی افتخارآمیز

حجت‌الاسلام رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود اربعین را یک رویداد عظیم و افتخار آمیز معرفی کرد و گفت: این حرکت بزرگ جهانی با تلاش عاشقان اباعبدالله(ع) و دوستداران مخلص اهل بیت(ع) برگزار می‌شود و وظیفه دولت در این زمینه خدمتگزاری و تسهیل‌گری برای تردد زائرین است.

رئیس جمهور با بیان اینکه رمز موفقیت برگزاری هرچه بهتر اربعین مردمی بودن آن است، از متولیان این امر و مسئولان دستگاه‌‌های مختلف خواست از ظرفیت گروه‌های مردمی و جهادی به صورت شایسته استفاده شود.

حجت‌الاسلام رئیسی ثبت نام در سامانه «سماح» را به منظور خدمت‌رسانی بهتر و تردد آسانتر زائرین اربعین ضروری و مهم دانست و بر لزوم اطلاع رسانی دقیق برای آرامش بیشترعاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و رفع فوری دغدغه ها و مشکلات زوار تاکید کرد.

ابراز خرسندی از ایجاد آرامش در عراق

وی با ابراز خرسندی از ایجاد آرامش در کشور عراق، تصریح کرد: دشمنان نمی‌خواهند این راهپیمایی عظیم که ظرفیتی برای جبهه مقاومت و جهان اسلام است به خوبی برگزار شود اما هر سال بر شکوه و عظمت اجتماع بزرگ عاشقان اباعبدالله افزوده می‌شود.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود، به نزدیک شدن زمان بازگشایی مدارس و دانشگاهها اشاره و بر ضرورت «تهویه مناسب» و «رعایت پروتکل‌های بهداشتی» تاکید کردند.

رئیس‌جمهور در همین زمینه به وزارتخانه‌های علوم و آموزش و پرورش ماموریت دادند که با توجه به شرایط فعلی کشور آئین نامه و دستورالعمل‌های بهداشتی به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها را به روز رسانی و آن را برای مردم تبیین و تشریح کنند.

وی همچنین با گرامیداشت دوازدهم شهریور ماه، روز ملی «بهورز»، گفت: بهورزان عزیز در شرایط مختلف و دشوار در مناطق محروم و دورافتاده کشورمان همیشه درحال خدمت رسانی و ارائه خدمات‌ بهداشتی‌ لازم‌ به‌ روستاییان و عموم مردم هستند و دولت قدردان زحمات آنان است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha