کد خبر: 4086498
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵
رویداد ملی «حرکت با برکت» فراخوان داد؛

اشتغال‌زایی برای معلولان در 100 رسته شغلی

رویداد «حرکت با برکت» به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی ویژه افراد دارای معلولیت فراخوان داد.

اشتغال‌زایی برای معلولانبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، محمد ترکمانه، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) از برگزاری رویداد ملی «حرکت با برکت» خبر داد و گفت: این رویداد با هدف جذب طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و دانش‌بنیان در حوزه کارآفرینی معلولان و سرمایه‌گذاری بر روی این طرح‌ها برگزار می‌شود.

ترکمانه تأکید کرد: امیدواریم که با برگزاری رویداد «حرکت با برکت» 100 رسته شغلی متناسب با توانایی معلولین تعریف و اجرا شود.

وی بیان کرد: کارشناسان، نخبگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند طرح‌ها و ایده‌های خود در حوزه اشتغال‌زایی برای معلولین را به رویداد «حرکت با برکت» ارائه دهند.

مدیرعامل بنیاد برکت با تأکید بر اینکه معلولیت محدودیت نیست، اظهار کرد: برگزاری رویداد «حرکت با برکت» می‌تواند شروع یک حرکت جدی برای اشتغال پایدار و توانمندسازی معلولین باشد.

ترکمانه گفت: 8 تا 15 درصد افراد جوامع در حال توسعه از نوعی معلولیت رنج می‌برند و در حال حاضر نرخ بیکاری در معلولان 55 درصد و در میان نابینایان بالای 60 درصد است. ما در رویداد «حرکت با برکت» به دنبال فرهنگ‌سازی و ایجاد ظرفیت برای توانمندی معلولین هستیم.

وی در تشریح اقدامات بنیاد برکت در حوزه ایجاد اشتغال برای معلولان گفت: تا به امروز چهار هزار و 500 طرح اشتغال‌زایی ویژه معلولان و افراد تحت پوشش بهزیستی به بهره‌برداری رسیده است. حجم سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این چهار هزار و 500 طرح بالغ بر 10 هزار میلیارد ریال است و ایجاد فرصت‌های کسب‌و‌کار برای بیش از 12 هزار و 600 نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم به دنبال داشته است.

به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، چهار هزار و 500 طرح به بهره‌برداری رسیده این بنیاد شامل دو هزار و 700 طرح برای معلولان و خانواده‌هایشان، یک‌هزار و 450 طرح زنان سرپرست خانوار، 200 طرح زنان آسیب‌دیده و در معرض آسیب و 150 طرح ویژه زنان دارای سرپرست خانوار زندانی می‌‌شود.

یادآور می‌شود، رویداد ملی «حرکت با برکت» به عنوان نخستین رویداد کارآفرینی ویژه افراد دارای معلولیت، قرار است به شناسایی و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های برتر در حوزه‌ اشتغال‌زایی برای معلولین بپردازد.

فعالان و ایده‌پردازان این حوزه می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود در حوزه‌ اشتغال معلولان، اشتغال معلولان در حوزه‌ اشتغال بنگاه‌محور، خوداشتغالی معلولان و حوزه تولید خدمات و محصولات مورد نیاز معلولین را به آدرس event.barkat.ir ارسال کنند. علاقه‌مندان همچنین، برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای بنیاد برکت به نشانی www.barakatfoundation.com مراجعه و یا با دبیرخانه رویداد به شماره 66305352- 021 تماس بگیرند.

طرح‌ها و ایده‌های رسیده به رویداد «حرکت با برکت» از سوی داوران ارزیابی و طرح‌های برگزیده همزمان با 21 آذر روز جهانی معلولان معرفی شده و مورد تقدیر قرار می‌گیرند. بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با ارائه تسهیلات، از طرح‌های منتخب حمایت خواهد کرد. 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha