کد خبر: 4087576
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

آمادگی چارچوب هماهنگی شیعه برای مشارکت صدر در دولت

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد که چارچوب هماهنگی نیروهای شیعه این کشور آماده مشارکت جریان صدر در دولت آینده براساس حجم فراکسیون مستعفی این جریان در پارلمان است.

به گزارش ایکنا به نقل از المیادین، شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق عراق در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی تصریح کرد: چارچوب هماهنگی آماده است که جریان صدر به اندازه افراد فراکسیون این جریان که استعفا داد، در دولت مشارکت داشته باشد اما اگر جریان بخواهد که به پارلمان بازگردد، انتخابات زودهنگام باید برگزار شود و اگر بخواهد در دولت شرکت کند، چارچوب از آن استقبال می‌کند و آماده است که نیمی از حق شیعیان را به جریان صدر بدهد.

دبیرکل عصائب اهل الحق با بیان اینکه چارچوب هماهنگی شیعه برای رضایت جریان صدر و حل بحران سیاسی کشور، پذیرای هر مطالبه‌ منطقی است، این سؤال را مطرح کرد که آیا مشکل عراق اکنون فقط مشکل نخست‌وزیری و شخص محمد شیاع السودانی است؟ اگر راه حل در کنار رفتن السودانی است، من بر این باورم که وی آماده کوتاه آمدن است.

شیخ الخزعلی با بیان اینکه چارچوب هماهنگی آماده همراهی با تمام خواسته‌های منطقی است، افزود: چارچوب هماهنگی در خصوص آنچه جریان صدر عراق می‌خواهد، از خود انعطاف نشان می‌دهد در صدد انزوا و یا حذف دیگران نیست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha