کد خبر: 4089067
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴

جشنواره مردمی تکریم مسجدالاقصی در غزه + عکس و فیلم

جشنواره مردمی «مسجدالاقصی در خطر است» با حضور هزاران نفر از مردم غزه و رهبران گروه‌های فلسطینی برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین از غزه، این جشنواره در استادیوم فلسطین در مرکز شهر غزه برگزار شد و شماری از رهبران گروه‌های فلسطینی همچون یحیی سنوار، رئیس دفتر سیاسی حماس در غزه، روحی مشتهی، عضو دفتر سیاسی این جنبش و مصطفی برغوثی، دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین حضور داشتند.

روحی مشتهی در سخنانی در این جشنواره تأکید کرد: به نگهبانان زن و مرد فلسطینی در قدس و مسجدالاقصی درود می‌فرستیم، امروز اینجا در شهر غزه جمع شده‌ایم تا راه شیخ رائد صلاح را ادامه دهیم.

مشتهی افزود: اگر فضل و یاری خداوند و پاسداران مسجدالاقصی نبود، دشمن صهیونیستی اهداف شوم خود را محقق کرده بود.

وی بیان کرد: ممانعت از ورود نمازگزاران به مسجدالاقصی، تبعید آنان و حفاری‌ها زیر این مسجد، مسجدالاقصی را در برابر خطراتی جدی و در وسط طوفان قرار داده است.

مشتهی همچنین تصریح کرد: اقدامات رژیم اشغالگر در مسجدالاقصی، کرانه باختری و سرتاسر فلسطین، اوضاع را به سمت انفجاری بزرگ پیش خواهد برد.

در همین راستا، شیخ عکرمه صبری، خطیب مسجدالاقصی در پیامی تصویری بیان کرد: تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را محکوم می‌کنیم و سیطره رژیم صهیونیستی بر باب المغاربه را نمی‌پذیریم و خواستار بازگشایی این دروازه و توقف تعرضات به این مسجد هستیم و این حق مسلم ماست.

شیخ صبری افزود: به تمام کشورهای اسلامی و عربی و تمامی مسلمانان می‌گوییم که مسجدالاقصی تنها متعلق به فلسطینیان نیست، بلکه متعلق به همه شماست.

وی اظهار کرد: اقدامات رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که احترامی برای مقدسات قدس قائل نیست. شیخ عکرمه صبری مسئولیت تمامی آنچه را در مسجدالاقصی اتفاق می‌افتد متوجه دولت رژیم صهیونیستی دانست.

وی همچنین سکوت کشورهای عربی در قبال حوادث و تحولات جاری در مسجدالاقصی را محکوم کرد.

مصطفی برغوثی، دبیرکل جنبش ابتکار ملی فلسطین نیز بیان کرد که قدس و مسجدالاقصی نماد، عزت و شرافت ملت فلسطین هستند. ملت فلسطین باید با تمام ابزارهای ممکن از این دو مکان مقدس دفاع کنند.

برغوثی با بیان اینکه جوانان به پاخاسته در قدس، از شرافت امت اسلامی و عربی دفاع می‌کنند،  عموم فلسطینیان را به تحقق وحدت ملی بر اساس استراتژی مبارزه به جای توافق اوسلو و تغییر موازنه قدرت به نفع ملت فلسطین فراخواند.

لازم به ذکر است که در این جشنواره شمار زیادی از مبارزان اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین نیز مشارکت داشتند.

جشنواره مردمی «مسجدالاقصی در خطر است» +عکس و فیلم

جشنواره مردمی «مسجدالاقصی در خطر است» +عکس و فیلم

جشنواره مردمی «مسجدالاقصی در خطر است» +عکس و فیلم

جشنواره مردمی «مسجدالاقصی در خطر است» +عکس و فیلم

جشنواره مردمی «مسجدالاقصی در خطر است» +عکس و فیلم

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha