کد خبر: 4089333
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷

راه‌اندازی کمپین تصحیح باورهای غلط درباره اسلام در هند

سازمان‌های اسلامی و اعضای جامعه مسلمانان در بمبئی هند در نظر دارند کمپینی را برای رفع سوء تفاهم‌ها و باورهای نادرست درباره اسلام و پیامبر اکرم (ص) در میان سایر ادیان راه‌اندازی کنند.

به گزارش ایکنا به نقل از سیاست،

سازمان‌های اسلامی و اعضای جامعه مسلمانان در بمبئی هند در نظر دارند کمپینی را برای رفع سوء تفاهم‌ها و باورهای نادرست درباره اسلام و پیامبر اکرم (ص) در میان سایر ادیان راه‌اندازی کنند.

این کمپین با عنوان «پیامبر برای همه» به مناسبت سالروز میلاد حضرت محمد (ص) در 9 اکتبر (17 مهر) راه‌اندازی می‌شود.

یک داوطلب که بخشی از این کمپین است گفت که بیش از 200 فرد و سازمان غیردولتی برای این کمپین که با هدف از بین بردن تصورات نادرست درباره پیامبر و ارائه تصویری واضح‌تر از ایشان انجام می‌شود، شرکت کرده‌اند.

او گفت که به عنوان بخشی از این کمپین، اعضای جامعه با دعوت از غیرمسلمانان به خانه‌هایشان، میلاد پیامبر(ص) را با سایر ادیان جشن می‌گیرند.
یک داوطلب دیگر گفت: پیام پیامبر اکرم(ص) اطعام گرسنگان، عیادت بیماران، آزادی اسیران و تعالیمی از این قبیل بود. ما می‌خواهیم صلح را در بین مردم گسترش دهیم و سوء تفاهم‌ها را حل کنیم. می‌خواهیم به مردم بگوییم که به همه ادیان احترام می‌گذاریم، عشق را گسترش می‌دهیم و در صلح با هم زندگی می‌کنیم.

سازمان‌های برجسته‌ای مانند انجمن اسلام، اسلام گیمخانه، مرکز المعارف، مهیم درگاه تراست و انجمن مدیران اردو بخشی از این کمپین خواهند بود و سازمان‌های غیردولتی از بمبئی و میرا رود و مناطق مجاور نیز شرکت خواهند کرد.

اعضای جامعه از نقاط مختلف شهر و حومه بازدید از یتیم خانه‌ها، مدارس، بیمارستان‌ها و معابد را برای این کمپین آغاز کرده‌اند.

در 8 اکتبر، داوطلبان پلاکاردها و بنرهایی را پخش می‌کنند و جزوه‌هایی را در ایستگاه های اتوبوس و راه آهن توزیع می‌کنند و یک راهپیمایی در 9 اکتبر برگزار می‌شود.

یوسف آبراهانی، نماینده سابق کنگره گفت: ما با این کمپین می‌خواهیم پیام حضرت محمد (ص) را در مورد صلح منتشر کنیم. داوطلبان ما سعی خواهند کرد از طریق رسانه‌های اجتماعی نیز با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنند. ما نه تنها از مساجد، بلکه از معابدی مانند سیدی وینایاک و دیگر مکان‌های مذهبی دیدن خواهیم کرد تا سوء تفاهم‌ها درباره پیامبر را برطرف کنیم.

همچنین رویدادهای زیادی برای آغاز گفت‌وگو میان جوامع دیگر برنامه‌ریزی شده و در حال آغاز است که توسط علمای مسلمان هماهنگ می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha