کد خبر: 4089486
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
در بیانیه اعضای کانون‌های مساجد و ائمه جماعت مطرح شد؛

هشدار نسبت به ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی در کشور

اعضای کانون‌های مساجد و ائمه جماعت مساجد کشور ضمن محکومیت توطئه دشمنان در وقایع اخیر، در بیانیه‌ای مشترک مطرح کردند: امروز رمز پیروزی اتحاد، همدلی و تبعیت محض از فرامین ولایت است؛ هدف دشمن ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی است.

هشدار نسبت به ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی در کشور

به گزارش ایکنا به نقل از ستاد ارتباطات رسانه‌ای(فهما)، در پی فعالیت‌ها و اقدامات اخیر دشمنان؛ ملت همیشه در صحنه و غیور ایران اسلامی همچون گذشته در میدان دفاع از انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام خمینی(ره) و شهدا درخشیدند و با محکومیت این وقایع، مثل همیشه در نماز جمعه حضوری گسترده یافته و با برگزاری راهپیمایی‌های باشکوه، این اغتشاشات و توطئه دشمنان را محکوم کردند.

در این راستا اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور و ائمه جماعات مساجد کشور ضمن محکومیت این اقدامات و قدردانی از مردم انقلابی، قوه قضاییه، ماموران خدوم فراجا، نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (عج) بیانیه‌ای مشترک صادر کردند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

«اذا نزلت العاهات و الافات عوفی اهل المسجد»

«هنگامی که مشکلات و بلاها (برای اهل زمین) نازل می‌شود اهل مساجد درامانند»

ایران اسلامی، پس از گذشت بیش از 40 سال از عمر انقلاب شکوهمند خود، در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب اسلامی، در حالی که به فرموده رهبر معظم انقلاب، یک چله پر افتخار را بدون خیانت به آرمان‌هایش پشت سر نهاده، بار دیگر به بهانه‌های واهی، مورد هجوم فتنه گران قرار گرفته است.

از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن با انواع ابزارها و ترفندها، در پی سست کردن پایه‌های این انقلاب بوده است، اما نظام مردم سالار دینی که با تدبیر امام راحل و عظیم الشان، با تکیه بر آموزه‌های قرآنی و تبعیت از فرامین ولایت، پایه گذاری شده است، توانسته است، ضمن عبور از این گردنه‌های سخت، بحران‌ها و فتنه‌ها، حسب حدیث شریف نبوی که: در آخرالزمان از فتنه‌ها نهراسید زیرا فتنه‌ها منافقان را رسوا و نابود می‌کند، منافقان را رسوا و چهره واقعی آنها را هویدا سازد.

اقدامات و فعالیت‌های اخیر دشمنان بیانگر این است که ما به آرمان‌های انقلاب نزدیک شده‌ایم. تشابه رویکردها و سخنان سران گروهک‌های تروریستی، با برخی شعارهای اغتشاشات مبین این نکته بود که کانون توطئه، ماجرای اخیر را صرفا بهانه‌ای برای براندازی اصل نظام می‌داند. هتک حرمت ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر عظیم‌الشان اسلام، تخریب مساجد، تعرض به حجاب بانوان محجبه کشور، وارد کردن خسارت‌های فراوان به اماکن و اموال عمومی و خصوصی، ضرب و شتم و به شهادت رساندن ماموران انتظامی و نیروهای مردمی و سایر اقدامات خرابکارانه در این آشوب‌ها نشان داد که در پس شعارهای به ظاهر مردم پسند این گروه‌ها، واقعیت چیز دیگری است و آن هم به آشوب کشاندن و در نهایت تجزیه ایران عزیز است.

فعالین فرهنگی هنری مساجد، با تقدیر و تشکر ویژه از مردم شریف ایران اسلامی، که در روزهای اخیر با حضور پررنگ در نمازهای جمعه و راهپیمایی‌های گسترده، جلوه‌های شکوهمندی از حمایت از قرآن، نظام اسلامی و حجاب را رقم زدند، از اقدامات قوه قضائیه، ماموران خدوم فراجا و سربازان گمنام امام زمان، برای کنترل ناآرامی‌ها و خاموش کردن آتش فتنه حمایت می‌کنند و با محکوم کردن حرکات مذبوحانه فتنه گران و منافقان، ذیل این بیانیه تاکید می نمایند که: هدف دشمن از این فتنه گری‌ها، ایجاد شکاف‌های مذهبی و قومیتی است که با حضور مردم بصیر و انقلابی، بالاخص اهالی مسجد، در هم شکسته خواهد شد.

امروز رمز پیروزی، بی‌تردید اتحاد، همدلی و تبعیت محض از فرامین ولایت است. در پایان با سلام و صلوات بر روح پاک بنیانگذار فقید انقلاب و شهدای راه دفاع از مکتب در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم، با ولی فقیه مان عهدی دوباره می‌بندیم که بر سر پیمان خود ایستاده و در تمام سنگرهای سخت و نرم پای آرمان‌های انقلاب عزیزمان ایستاده و تا ریشه کن شدن فتنه از پای نخواهیم نشست.

اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور

ائمه جماعات مساجد کشور

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha