کد خبر: 4101242
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
سرلشکر صفوی:

نباید نسبت به فتنه‌ها بی‌توجه بود

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا گفت: این فتنه‌ها تمام می‌شود، اما بازهم ممکن است سراغمان بیاید، پس نباید بی‌توجه باشیم.

سرلشکر صفوی

به گزارش ایکنا به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در همایش جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس به میزبانی دانشگاه جامع امام حسین(ع) طی سخنانی اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ما استان‌محور بودیم و عراقی‌ها تجهیزات‌محور بودند. در آن دوران ارتش عراق از لحاظ تجهیزاتی بر ما برتری داشت، اما ما نیز از لحاظ دانش نظامی و قدرت خلاقیت و ابتکار بر دشمن برتری داشتیم.

وی افزود: ما امروز به قدرت پهپادی بالایی رسیده‌ایم، اما پایه‌گذاری این موضوع در سال ۶۵ و در جریان عملیات کربلای پنج صورت گرفت و در آن زمان هواپیمای بدون سرنشین را در سپاه پاسداران ساخته بودیم. ما از تمام علوم در زمان جنگ استفاده کردیم، از آب و هواشناسی گرفته تا زمین‌شناسی و موارد دیگر.

 دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا تأکید کرد: ساختار اطلاعاتی ما در دوران دفاع مقدس به صورتی که ما می‌دانستیم با چه کسانی در جبهه مقابل طرف هستیم و حتی خصوصیات اخلاقی فرماندهان عراقی را هم می‌دانستیم. ما جزئیات ساختار و تیپ‌های عراق را می‌دانستیم و برتری علمی و فکری نسبت به دشمن داشتیم.

سرلشکر صفوی با اشاره به حوادث اخیر در کشور تأکید کرد: من مطمئن هستم این جریان به تعبیر مقام معظم رهبری به زودی جمع می‌شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی در کشور گفت: ما در حوزه اقتصادی مشکلاتی برخوردار هستیم و باید آن‌ها را برطرف‌کنیم. الان هشت میلیون تن کالا در بندر‌ها وجود دارد که باید به دست مردم برسد، اما به دلیل برخی مشکلات این اتفاق رخ نمی‌دهد. ما ضعف‌هایی داریم که در نیرو‌های مسلح کمتر است، اما باید ضعف‌های کشور را برطرف کنیم.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه ما یک ملت قدرتمند هستیم و رهبری خردمند و لایق و شجاع داریم، اظهار کرد: این فتنه‌ها تمام می‌شود، اما بازهم ممکن است سراغمان بیاید، پس نباید بی‌توجه باشیم. ما باید مشکلات مردم را حل کنیم و انقلاب اسلامی آمده است که وضعیت مردم را بهتر کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha