کد خبر: 4101899
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶
با محوریت دفاع مقدس

فیلم‌های جنگی روی آنتن می‌رود + فیلم

در پایان هفته فیلم‌های ایرانی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما می‌رود. از جمله این آثار می‌توان به «عقابها» و «شیار 143» اشاره کرد.

به گزارش ایکنا، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «عقابها»، «تا مرز دیدار»، «خانه ای کنار ابرها»، «چاه دیو»، «شیار 143»، «سلام بر ابراهیم»، «جنگ نفتکش ها»، «سرزمین خورشید» و پنجشنبه و جمعه 3 و 4 آذر از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم سینمایی «عقابها» به کارگردانی ساموئل خاچیکیان، پنجشنبه 3 آذر ساعت 23:15 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: در جنگ ایران و عراق یک هواپیمای ارتش ایران، پس از انجام مأموریتی در خاک عراق، مورد حمله عراقی‌ها قرار می‌گیرد و در کردستان عراق سقوط می‌کند. سعید راد، جمشید هاشم‌پور، زری برومند و رضا رویگری در فیلم سینمایی «عقاب ها» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «تا مرز دیدار» به کارگردانی حسین قاسمی جامی، جمعه 4 آذر ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان این سینمایی آمده است: قرار است تیم ملی فوتبال ایران برای انجام بازی های آسیایی به خارج از کشور اعزام شود، اما یکی از بازیکنان اصلی تیم به نام مصطفی موسوی با خبر می‌شود که برادرش مرتضی، در جبهه مفقود شده است. او از همراهی با تیم خودداری می‌کند و برای یافتن مرتضی عازم جبهه می‌شود.غلام‌رضا بنفشه خواه، اکبر دودکار، هادی قدس، رضا متین، مجید مجیدی، هدایت اله نویدی، جلیل فرجاد و هادی قمیشی در فیلم تلویزیونی «تا مرز دیدار» بازی کرده‌اند.

شبکه دو سیما

فیلم سینمایی «خانه ای کنار ابرها» به کارگردانی سیدجلال دهقانی اشکذری، جمعه 4 آذر ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این فیلم قصه‌ای متفاوت از سال‌های دهه ۶۰ را روایت می‌کند، دو مرد جوان، در پوشش رزمندگان دفاع مقدس به در خانه‌هایی که رزمنده‌ای در جبهه‌ها دارند رفته و به بهانه اینکه همرزم فرزندشان هستند و راهی جبهه هستند، از خانواده‌‌ها پول و امانتی گرفته و آنها را برای خود برمی‌دارند. یک بار آنها به خانه‌ای می‌روند که در زمانی که در آنجا هستند متوجه می‌شوند رزمنده این خانه به شهادت رسیده و مادر رزمنده نمی‌خواهد دختر کوچکش از این خبر مطلع شود. حامد کمیلی، هدایت هاشمی، نگار عابدی و آفرین عبیسی در فیلم سینمایی «خانه‌ای کنار ابرها» بازی کرده‌اند.

فیلم‌های جنگی روی آنتن می‌رود

فیلم تلویزیونی «چاه دیو» به کارگردانی جواد مزدآبادی، جمعه 4 آذر ساعت 8 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در خلاصه داستان فیلم آمده است: عده‌ای دانشجوی بسیجی در غالب طرح جهادی هجرت عازم مناطق محروم می‌شوند، سرپرستی این کاروان را روحانی به نام علوی بر عهده دارد. در مسیر راه عده‌ای دانشجوی دیگر که علاقه‌مند به کمک به مناطق محروم هستند به جمع آنها اضافه می‌شوند ولی آنها در این مسیر اختلاف نظرهای بسیاری دارند که گاهی به بحث‌های ایده لوژیک آنها نیز ختم می‌شود. مهدی امینی خواه، مهران رجبی و حسن اسدی در فیلم تلویزیونی «چاه دیو» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم سینمایی جدید «سایه‌های سبز» به کارگردانی حسین قاسمی جامی، جمعه 4 آذر ساعت 18:20 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: در پی وقوع سرقت مسلحانه در یکی از طلافروشی‌های سطح شهر، نیروی انتظامی وارد عمل شده و اکیپ تحقیقاتی ویژه ای تشکیل می شود. در طی مراحل شناسایی سارقان، مشخص می شود تیم دیگری از وزارت اطلاعات، پیگیر پرونده قاچاق اسلحه به داخل کشور است، و در زمان پرونده سرقت مسلحانه و قاچاق اسلحه به هم تلاقی پیدا می کنند. مهدی امینی خواه، بهروز قادری، محمدرضا اکبری و بیتا عالمی در فیلم سینمایی «سایه های سبز» هنرنمایی کرده‌اند.

فیلم‌های جنگی روی آنتن می‌رود

فیلم تلویزیونی «تا مدار 10 درجه» به کارگردانی مهرداد خوشبخت، شنبه 5 آذر ساعت 01:40 بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد. در این فیلم خواهیم دید: پارسا، فرزند ناخدا یاور است که برای تصویربرداری از انتقال نفت توسط نفتکش به کشورهای خارجی، راهی سفری دریایی می شود. این در حالی است که به دلیل مقتضیات شغل پدر، پارسا همواره دچار تعارضات اساسی با او بوده اما حمله دزدان دریایی خلیج عدن به نفتکش ایران و عملیات موفقیت آمیز نیروی دریایی ارتش به فرماندهی ناخدا یاور با دزدان، محملی برای تغییر نگاه پارسا نسبت به پدرش می‌شود. داریوش فرهنگ، محمود عزیزی، حسن جوهرچی، حسین مهری، افشین نخعی و... بازیگران این فیلم هستند.

فیلم‌های جنگی روی آنتن می‌رود

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «شیار 143» به کارگردانی نرگس آبیار، جمعه 4 آذر ساعت 20:30 از شبکه چهار روی آنتن می‌رود. در این فیلم خواهیم دید: یونس پسر مش الفت با عده‌ای از جوانان روستا کار در کارخانه مس کرمان را رها می‌کنند تا عازم جبهه شوند. پس از مدتی ارتباط یونس با خانه قطع می‌شود و همه حدس می‌زنند که او اسیر شده است. اسرا آزاد می‌شوند و باز هم خبری از یونس نیست. مریلا زارعی، گلاره عباسی، مهران احمدی و جواد عزتی در فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه نمایش

فیلم سینمایی «حلقه‌های ازدواج» به کارگردانی شاهین باباپور، پنجشنبه 3 آذر ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. این فیلم درباره پسر جوانی به اسم حمید است که در شرکت بزرگی کار می‌کند و یکسری اتفاقات در شرکت می‌افتد که زندگی او را به خطر می‌اندازد. مجید صالحی، رضا شفیعی جم، مهران غفوریان، شهره لرستانی، بهنوش بختیاری و مهران رجبی در فیلم سینمایی «حلقه‌های ازدواج» بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «آواز تهران» به کارگردانی کامران قدکچیان، جمعه 4 آذر ساعت 13 از شبکه نمایش پخش می‌شود. این فیلم درباره رحمان مهاجر شهرستانی است که، در تهران با فریدون آشنا می‌شود. فریدون از اشتیاق و سادگی رحمان سواستفاده می‌کند و او را به کار خود که قاچاق فیلم است می‌کشاند. ابوالفضل پور عرب، بیژن امکانیان، فریبا کوثری و چنگیز وثوقی در فیلم سینمایی «آواز تهران» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه امید

انیمیشن سینمایی جدید «سلام بر ابراهیم» به کارگردانی اسماعیل یوسفی، پنجشنبه 3 آذر ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. این انیمیشن روایتی از زندگی شهید ابراهیم هادی است. دوران کودکی تا جوانی و فعالیت های فرهنگی و مذهبی این شهید در آن دوران را به تصویر می کشد. همچنین به حضور شهید هادی در جبهه غرب و مبارزات ایشان در آن منطقه اشاره می‌کند.

فیلم تلویزیونی جدید «خودکار عطری» به کارگردانی سید محسن میرحسینی، جمعه 4 آذر ساعت 18 از شبکه امید پخش خواهد شد. این فیلم درباره خانواده ای است که صاحب دو فرزند و یک فرزند تو راهی هستند و زمان اوایل مهر و بازگشایی مدارس است. سمیر پسر نوجوان این خانواده که یک روز قبل از شروع سال تحصیلیِ سال 1359 با پدرش به بازار رفته و کفش و لباس نو برای رفتن به مدرسه خریده علاقه زیادی به خودکار عطری دارد که پدر برایش می خرد. محمد علی آلبو علی، محسن نیکویی، طاهره نیک آزاد، صادق مقدسی، ایلیا بعنونی نژاد، صباح جوانپور، فاطیما بحرینی، ثنا کعبی، اقدس بیگی، محمد رضا دلایر، بهرام افروز، مائده جهانگیری سهروردی، رزانا میرحسینی و جاسم کاظمی مفرد در فیلم تلویزیونی «خودکار عطری» بازی کرده‌اند.

فیلم‌های جنگی روی آنتن می‌رود

شبکه افق

فیلم سینمایی «جنگ نفتکش‌ها» به کارگردانی «محمد بزرگ‌نیا»، جمعه 4 آذر ماه ساعت 18 از شبکه افق پخش خواهد شد. در این فیلم خواهید دید: زمان جنگ ایران و عراق است و دامنه جنگ به خلیج فارس نیز کشیده شده و کشتی‌های نفت‌کش ایرانی مورد حمله دشمن قرار می‌گیرند. در این میان یک ناخدای جوان تصمیم به عبور کشتی نفت‌کش از تنگه هرمز می‌گیرد و برای این کار از ناخدایی بازنشسته ولی پرتجربه کمک می‌خواهد. ناخدای پیر در ابتدا تمایلی برای انجام این کار ندارد. مجید مظفری، مرحوم عزت‌الله انتظامی، جمشید جهان‌زاده، فیروز بهجت محمدی و ژاله علو در فیلم سینمایی «جنگ نفت کش ها» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه سلامت (با رابط ناشنوا)

فیلم سینمایی «سرزمین خورشید» به کارگردانی احمدرضا درویش، جمعه 4 آذر ساعت ۱۱ با رابط ناشنوایان از شبکه سلامت پخش می‌شود. این فیلم روایتی از محاصره یک بیمارستان توسط نیروهای عراقی در خرمشهر است که در این بین با دستور محمد جهان آرا، پزشکان و مجروحان از بیمارستان خارج می شوند. اما این خروج به مرگ و اسارت عده زیادی از آنها می انجامد. اما ماجرای این فیلم درباره نجات سرنشینان آمبولانس و عراقی اسیری است که همراه آنها است. خسرو شکیبایی، گلچهره سجادیه، سعید پورصمیمی، محمود پاک نیت، محمدرضا مشاک زاده و محسن زهتاب در این فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخته‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha