کد خبر: 4102513
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷

گرامیداشت یاد و خاطره غلامرضا سلیمانی در فرهنگسرای رسانه

مراسم بزرگداشت زنده‌یاد غلامرضا سلیمانی، شاعر انقلاب و دفاع مقدس، هم‌زمان با هفته بسیج و با حضور شاعران مطرح انقلابی در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.

گرامیداشت یاد و خاطره غلامرضا سلیمانی در فرهنگسرای رسانه

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای رسانه، جدیدترین جلسه از شب شعرهای آئینی «حضور» با عنوان «از کبوتر تا کبوتر» هم‌زمان با هفته بسیج در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود.

این شب‌ شعر که به بزرگداشت مقام ادبی زنده‌یاد غلامرضا سلیمانی، شاعر انقلاب و دفاع مقدس اختصاص دارد و با حضور جمعی از شاعران مطرح انقلابی، علاقه‌مندان به شعر و ادب و اهالی رسانه یاد و خاطره وی گرامی داشته می‌شود.

مرحوم غلامرضا سلیمانی از شاعران فعال در دهه 70 و از فعالان انجمن ادبی مروارید ـ که به کوشش زنده‌یاد خلیل عمرانی پایه‌گذاری شد ـ بود. از جمله آثار سلیمانی می‌توان به مجموعه‌های «به من نامه بنویس» و «پرستاری که شکل تو بود» اشاره کرد. برخی از ترانه‌های او نیز توسط خوانندگانی چون سالار عقیلی اجرا شده است.

دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و حوزه‌های آیینی از جمله موضوعات مورد توجه زنده‌یاد سلیمانی در فضای شعر و ترانه بود.

مرحوم سلیمانی پس از تحمل دو سال بیماری، روز 16 آبان‌ امسال در بیمارستان حضرت رسول(ص) تهران درگذشت.

لازم به ذکر است شب‌ شعرهای «حضور» مدت‌ها است که با حضور شاعران برجسته کشور در فرهنگسرای رسانه برگزار شده و در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی اجرا می‌شود.

براساس این گزارش، شب شعر «از کبوتر تا کبوتر»، یکشنبه 6 آذرماه از ساعت 15 الی 17 در فرهنگسرای رسانه برگزار می‌شود که حضور عموم علاقه‌مندان در این شب شعر آزاد است.

گرامیداشت یاد و خاطره غلامرضا سلیمانی در فرهنگسرای رسانه

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha