کد خبر: 4103014
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۹

مأموریت روایت فتح شناساندن تفکر شهدا و ایثارگران است

آیین رونمایی و بازنمایی از ۱۷ عنوان کتاب توسط انتشارات روایت فتح، با حضور خانواده‌های معزز شهدا، نویسندگان و برخی از مدیران فرهنگی و هنری کشور برگزار شد.

مأموریت روایت فتح شناساندن تفکر شهدا و ایثارگران استبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، آیین رونمایی و بازنمایی از ۱۷ عنوان کتاب توسط انتشارات روایت فتح یکشنبه‌شب؛ ششم آذر با حضور خانواده‌های معزز شهدا، نویسندگان و برخی از مدیران فرهنگی و هنری کشور در ساختمان اقشار سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد.

در این مراسم مهدی محمدخانی، مدیرعامل انتشارات روایت فتح ضمن اشاره به مأموریت انتشارات روایت فتح گفت: چه زیبا بیان کرده است سید شهیدان اهل‌قلم که هرکس کشته شود از برای نگه‌داشتن دین و مال و اهل خود شهید است اما شهادت پایان راه نیست؛ یقیناً آغاز راه دیگری است، آغاز یک مأموریت جدید برای آنان که ماندن، برای من، برای شما و برای ما، برای رساندن پیام عزت و آزادی به قلب جهان تشیع به آن‌سوی مرزها به اقصی‌الارض.

وی افزود: مأموریت انتشارات روایت فتح در پس محاوره پیام آزادگی شناساندن مرام و مسلک و تفکر بزرگ مردانی چون شهدا و ایثارگران است، مردانی که تا پای جان بر سر عهدشان باخدا ماندند، مردانی که مظهر استقامت، صلابت، ایمان و نجابت بودند.

روایت فتح باید جریان‌ساز بماند

در ادامه یحیی نیازی، نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس و عضو شورای سیاست‌گذاری انتشارات روایت فتح با اشاره به وضعیت کنونی و نقش روایت فتح در این شرایط اظهار کرد: حوزه فرهنگ و اندیشه حوزه بسیار ظریفی است، شاید یکی از موضوعاتی که امروز برای مجموعه‌ای مثل روایت فتح این یادگار ارزشمند سید شهدای اهل‌قلم شهید آوینی است بتواند نقش خودش را در حوزه فرهنگ ایفا کند و فلسفه وجودی و هویت اصلی خودش را حفظ و تقویت کند توجه به کادر سازی و حفظ سرمایه انسانی است.

وی افزود: اینکه تعدادی از بزرگواران و عزیزان تلاش می‌کنند آثار فاخری تولید کنند، سرجایش بسیار مغتنم و محترم است اما باید این دایره نیروی انسانی را وسعت ببخشید.

نیازی گفت: اگر بپذیریم در جنگ نرم و شناختی و جنگ ترکیبی روایت‌ها و اراده‌ها هستیم؛ هرروز و هرلحظه در این ماجراها اتفاقات خاص خودش  را دارد. اگر مجهز نباشیم و نیروی متخصص لازم را تربیت نکنیم نمی‌توانیم خیلی امیدوار باشیم؛ لذا در کنار کارهای فاخر و قابل‌تحسین کارهای بزرگی که انجام می‌شود باید توجه به سرمایه انسانی را در دستور کار انجام داد و ‌مانند دوران دفاع مقدس که زیربنای تمامی کارهای ما است، توجه به سرمایه‌های انسانی داخل کشور مانند شهید بروجردی، شهید باقری، شهید تهرانی مقدم باشد که در کوران شداید دفاع مقدس آمدند و استعدادهایشان را به منصه ظهور گذاشتند و به‌رغم اینکه دوره‌های نظامی را نگذرانده بودند جزو نوابغ فرماندهی و هدایت میدان‌های نبرد شدند.

این نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس همچنین با اشاره به جریان‌ساز بودن و ماندن روایت فتح و همچین ساری و جاری شدن تفکر بسیجی در اقدامات و تصمیمات نیز گفت: اگر به تفکر بسیجی برگردیم و مانند روزهای دفاع مقدس و  شهدای عزیزمان در محور مقاومت عمل کنیم، به‌راحتی از همه این مسائلی که وجود دارد عبور خواهیم کرد.

نیازی ضمن اشاره به اینکه امروز روایت فتح یکی از مجموعه‌های موفق فرهنگی خواند و عنوان کرد: فلسفه وجودی روایت فتح علاوه‌بر روایت فتوحات انقلاب اسلامی، روایت تمامی اندیشه‌دارانی است که دل درگرو تفکر بسیجی دارند و پیرو اندیشه ناب امام خمینی (ره) هستند. ازجمله کارهایی که روایت فتح باید دنبال کنند همانند زمان شهید آوینی باید بتواند جریان‌سازی خود را ادامه دهد؛ همانند روزهای ابتدایی که با طرحی نو جریان‌سازی کرد و نباید در یک نقطه توقف کند.

در ادامه مراسم پدر شهید سید فریدالدین معصومی از شهدای نخبه که در حادثه تروریستی شیراز به درجه رفیع شهادت نائل‌آمده بود، به‌عنوان مهمان ویژه به جایگاه دعوت و با ذکر خاطراتی از فرزند شهیدش یاد و خاطره این جوان نخبه کشور را گرامی داشت و از سوی مدیرعامل انتشارات روایت فتح و برخی از مدیران حاضر در مراسم از ایشان تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

مأموریت روایت فتح شناساندن تفکر شهدا و ایثارگران است

در پایان این مراسم با حضور سردار عباس بایرامی، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، عبدالرضا دهقانی، مدیرعامل موسسه رزمندگان اسلام، سردار علی ناظری، معاون نشر و ادبیات دفاع مقدس سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج، کریم خوشمرام، معاون هماهنگ‌کننده بنیاد فرهنگی روایت فتح از خانواده معزز شهدا تجلیل و ۷ عنوان کتاب محصول انتشارات روایت فتح رونمایی شد.

کتاب های «آب برای ماهی‌هاست» به قلم محسن عیوضی، «بخور نخور» به قلم محمد حسن‌زاده، «بوی شیرین فرهاد» به قلم طاهره کوهکن، «داوِت» نوشته زهرا سلحشور، «تو یک ژنرالی» به قلم اعظم السادات حسینی، «آوریل 3015» به قلم مریم شیدا، «چهل روز انتظار» به قلم مونس عبدی‌نژاد از جدیدترین آثار انتشارات روایت فتح است که در این مراسم رونمایی شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha