کد خبر: 4103361
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲
رئیس‌جمهور در دیدار نخست‌وزیر عراق:

ایران همواره از ملت واحد و دولت قوی در عراق استقبال و حمایت می‌کند

حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی با متفاوت و ممتاز توصیف کردن روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از ملت واحد و دولت قوی در عراق استقبال و حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهور در دیدار نخست‌وزیر عراق

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز، سه‌شنبه 8 آذر، در دیدار با محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق، با ابراز خرسندی از ثبات سیاسی و تشکیل دولت جدید عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از ملت واحد و دولت قوی در عراق استقبال و حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر عزم کشورمان برای گسترش همکاری‌ها و ارتقای سطح روابط با عراق در عرصه‌های اقتصادی، تجاری، سیاسی، فرهنگی و امنیتی افزود: ایران به دنبال توسعه تبادلات با عراق در عرصه‌های مختلف تجاری و نیز انرژی است و برگزاری جلسات منظم کمیسیون همکاری‌های مشترک دو کشور می‌تواند نقش موثری در تحقق این هدف داشته باشد.

رئیسی اظهار کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران با عراق، روابطی متفاوت و ممتاز است و تقویت و تعمیق روابط دوجانبه باید به گسترش و ارتقای سطح تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی در راستای استقرار هر چه بیشتر صلح و ثبات در منطقه و جهان بیانجامد.

محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق، نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به کشورمان، یک ماه پس از تشکیل دولت جدید این کشور،‌ تصریح کرد: ایران در عرصه تعاملات خارجی عراق جایگاهی ممتاز و عالی دارد و روابط دو کشور به شکل مطلوب و رضایت‌بخشی در حال گسترش است.

نخست‌وزیر عراق بیان کرد: تقویت کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور در راستای گسترش همکاری‌ها و مناسبات بغداد و تهران بسیار مؤثر بوده و برگزاری مستمر و منظم جلسات آن ضروری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha