کد خبر: 4103672
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸

نگرانی از وضعیت وخیم روحانی بحرینی در زندان‌های آل خلیفه

فرزند دبیرکل جنبش آزادی و دموکراسی‌خواهی حق بحرین گفت: سهل‌انگاری و عدم رسیدگی پزشکی در سال‌های گذشته منجر به پیچیده شدن وضعیت سلامتی پدرم شده ولی با این وجود ما منتظر خواهیم ماند تا ببینیم چه اقدام عملی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایکنا از بحرین، علی مشیمع، فرزند دبیرکل جنبش آزادی و دموکراسی‌خواهی حق بحرین با ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی پدرش گفت که چند نفر از جانب حکومت وعده پیگیری وضعیت پدرم را داده‌اند اما با توجه به سابقه آل خلیفه تضمینی برای عملی شدن این وعده نیست.

علی مشیمع فرزند این فعال بحرینی در توییتر نوشت: پدرم حسن مشیمع بر عدم دیدار با نمایندگان به اصطلاح موسسه ملی بحرین در زندان تاکید داشت زیرا این مؤسسه را فاقد استقلال و وابسته به حکومت بحرین می‌داند. پدرم مؤسسه ملی بحرین را به دلیل مواضع پیشین این مؤسسه در قبال وضعیت خودش و بقیه زندانیان، یک نهاد مستقل نمی‌داند اما آنها به پدرم گفتند که برای پیگیری وضعیت و آگاه شدن از مشکل و معالجه او و نیز بررسی رفتارهای صورت گرفته با او به دیدارش آمده‌اند.

وی افزود: پدرم در نهایت با اصرار آنها، آنچه را که قبلاً بارها در مورد مشکلات سلامتی و شرایط خود در زندان انفرادی به مأموران توضیح داده بود، برای آنها نیز توضیح داد و آنها نیز متعهد شدند که محدودیت‌های موجود از جمله تماشای شبکه‌های خبری را رفع و کتاب‌ها و یادداشت‌های دست‌نویس وی ـ را که ازسال ۲۰۱۷ به‌طور غیرقانونی مصادره شده بودند ـ به او بازگردانند.

علی میشمع ادامه داد: مدتی بعد از رفتن نمایندگان این مؤسسه، دکتری به سراغش آمده و ضمن بررسی وضعیت جسمانی وی، قول درمان دندانپزشکی و پیگیری فوری مشکلات زانو و انجام آزمایش خون و قند را داده است و ما هم منتظر عملی شدن این وعده ها هستیم.

وی در عین حال گفت: تجربه حدود ۱۲ ساله ما نشان می‌دهد که هیچ تضمینی برای عملی شدن این وعده‌ها نیست. سهل‌انگاری و عدم رسیدگی پزشکی در سال‌های گذشته منجر به پیچیده شدن وضعیت سلامتی پدرم شده ولی با این وجود ما منتظر خواهیم ماند تا ببینیم چه اقدام عملی صورت می‌گیرد. ما در عین حال مطالبه برای آزادی پدرم و سایر زندانیان بحرینی را ادامه خواهیم داد.

حسن مشیمع (۷۳ ساله) از روحانیان مبارز و مخالفان برجسته رژیم آل خلیفه مدت‌ها است که در زندان به سر می‌برد و دچار بیماری شدید است اما آل خلیفه از درمان لازم او خودداری می‌کند.

نهادهای حقوق بشری بین‌المللی بارها از مقامات رژیم آل خلیفه خواسته‌اند که مخالفان سیاسی در زندان‌ها را آزاد کنند.

مردم بحرین هم بارها با برپایی تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز خواستار آزادی فعالان حقوقی و سیاسی شدند که بدون هیچ جرمی و تنها برای بیان مسالمت‌آمیز خواسته‌هایشان از حکومت، زندانی شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha