کد خبر: 4103737
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰
در پی اظهارات ضد ایرانی انجام شد؛

احضار سفیر فرانسه به وزارت امور خارجه

سفیر فرانسه در تهران در پی اظهارات غیر قابل قبول وزیر امور خارجه فرانسه و تصویب قطعنامه مداخله جویانه در قبال ایران به وزارت امور خارجه احضار شد.

به گزارش ایکنا، در پی اظهارات غیر قابل قبول وزیر امور خارجه فرانسه در مجلس ملی این کشور و تصویب قطعنامه مداخله جویانه مجلس فوق در قبال تحولات جمهوری اسلامی ایران، نیکلا رش، سفیر فرانسه در تهران مقارن ظهر امروز به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این جلسه، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به اتهامات بی پایه و اساس مقامات فرانسوی علیه کشورمان اعلام و اینگونه مداخلات غیر قابل قبول، تقبیح و محکوم گردید.

همچنین تاکید شد که سوء استفاده ابزاری و دوگانه فرانسه و برخی کشورهای اروپایی از موضوع حقوق بشر، موجب تأسف شدید جمهوری اسلامی ایران و غیرقابل قبول است و لذا ضروری است این کشورها مسیر غلط خود را که ناقض اصل مسلم حقوق بین الملل در زمینه احترام به حاکمیت ملی مستقل کشورهاست، اصلاح کنند.

در ادامه تأکید شده که این کشورها به واسطه توسل به رویکردهای یکجانبه و زورمدارانه که با حقوق ملت‌ها منافات دارد، فاقد هر گونه وجاهت و صلاحیت برای طرح ادعاهای حقوق بشری هستند.

سفیر فرانسه در پاسخ اظهار داشت: مراتب را به پاریس منتقل خواهد کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha