کد خبر: 4104454
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
سرپرست جدید فرهنگسرای اندیشه:

ستادی برای بیان همه تفکرات می‌شویم

سجاد اکبری سرپرست جدید فرهنگسرای اندیشه گفت: فرهنگسرای اندیشه باید تبدیل به یک ستاد برای همه افرادی بشود که می‌خواهند کار اندیشه‌ای انجام بدهند. فرهنگسرای اندیشه جایی است که اقشار مختلف بتوانند با هم گفت‌وگو کنند.

معارفه سرپرست جدید فرهنگسرای اندیشه

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، مراسم معارفه سرپرست فرهنگسرای اندیشه و مدیریت فرهنگی هنری منطقه امروز یکشنبه 13 آذر با حضور سید سجاد موسوی، دستیار رئمعارفیس و مدیرکل حوزه ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری برگزار شد.

سجاد اکبری، سرپرست جدید فرهنگسرای اندیشه در این مراسم ضمن اشاره به سابقه درخشان فرهنگسرای اندیشه در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری گفت: مسئولیت اولین چیزی است که وقتی به خودآگاهی می‌رسیم بر دوش ما قرار داده می‌شود. معنی مسئولیت، پاسخگویی است. خیلی خوب است که به‌جای استفاده از واژه مدیریت، از واژه مسئولیت استفاده کنیم و مدام به معنای آن توجه داشته باشیم و بدانیم که باید پاسخگو باشیم.

وی ادامه داد: قبل از اینکه در جایگاه مسئولیت فرهنگسرای اندیشه قرار بگیرم، درباره آن بسیار تحقیق کردم. تاریخ خوشنامی در این فرهنگسرا وجود دارد و همواره محلی برای اهالی اندیشه، فکر و اهل تدبیر بوده است. این پشتوانه مدیون تمام کسانی است که در اینجا کار کردند و زحمت کشیدند.

سرپرست جدید فرهنگسرای اندیشه در ادامه گفت: وقتی از اندیشه حرف می‌زنیم، نمی‌توانیم از گفت‌وگو حرف نزنیم، امیدوارم بتوانم در این دوران که اینجا هستم، فضای فرهنگسرا را تبدیل به فضای مناسب برای گفت‌وگو کنیم. در دوران کرونا که محدودیت‌هایی برای اجرای برنامه‌ها وجود داشته است، وقفه‌ای افتاده اما باید بتوانیم فرهنگسرای اندیشه را تبدیل به فضایی برای همه اقشار بکنیم.

اکبری افزود: به نظرم وقتی از اندیشه حرف می‌زنیم نباید ذهنمان خودبه‌خود به سمت افراد نخبه جامعه برود، بلکه وظیفه‌داریم همه افراد را رشد بدهیم. اندیشه برای همه آحاد جامعه لازم است و ما باید بتوانیم مخاطب خود را دسته‌بندی کرده و برای هر دسته‌بندی برنامه داشته باشیم تا برای رشدشان قدم برداریم.

وی با اشاره به نقش فرهنگسرا در فرهنگ‌سازی گفت‌وگو و تعامل گفت: به نظرم نقش فرهنگسرا در اینجا، نقش مولد و تولیدکننده نیست، بلکه باید جایی باشد که سنگ‌هایی که جلوی پای افراد هست را بردارد. درواقع فرهنگسرای اندیشه باید تبدیل به یک ستاد برای همه افرادی بشود که می‌خواهند کار اندیشه‌ای انجام بدهند. فرهنگسرای اندیشه جایی است که اقشار مختلف بتوانند با هم گفت‌وگو کنند. یکی از خاصیت‌های گفت‌وگو این است که آدم‌ها به درک متقابل از یکدیگر برسند. در وضعیت فعلی که تلاش می‌شود بین مردم شکاف به وجود بیاید، نیاز داریم این شکاف‌ها را با گفت‌وگو از بین ببریم و مردم را به درک متقابل برسانیم.

فرهنگسراها را محدود به یک بخش و منطقه خاص نکنیم!

سیدسجاد موسوی، دستیار رئیس و مدیرکل حوزه ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران سخنران دیگر این جلسه هم  با تاکید بر اینکه نباید فرهنگسراها را محدود به یک بخش و منطقه خاص کنیم، عنوان کرد: اگر مدیر منطقه‌ای را در جایی منصوب می‌کنیم، تمام کوچه‌ها، خیابان و محلات آن منطقه محل عملیات فرهنگی ما است. همه محله‌های این منطقه باید محل فعالیت فرهنگی این فرهنگسرا باشد.

او ادامه داد: ممکن است بگویید که ما این توان را نداریم، اما باید بگویم که این توان را دارید. باید همه به ما اضافه بشوند و تجمیع بشویم چرا عملیات فرهنگی منسجم نیازمند حرکت جهادی و همیاری تمام نیروهای در دسترس است.

وی  با بیان اینکه در رویکرد جدید مدیریتی از تمام ظرفیت‌های مردمی، غیرمردمی، دولتی و حاکمیتی که وجود دارد استفاده می‌کنیم، اضافه کرد: باید این‌ها را تجمیع کنیم تا بتوانیم ماموریت‌های فرهنگی خود در منطقه را به درستی انجام بدهیم.

موسوی در پایان گفت: امیدوارم به مدد انگیزه و توان جوانانه آقای اکبری و همکاران‌شان یک تجربه و دوران موفقی را در فرهنگسرای اندیشه داشته باشیم و بتوانیم روزهای خوبی را در کنار هم داشته باشیم و بتوانیم اثرگذاری خوبی را در روزهای پرابهام و غبارآلود فعلی داشته باشیم.

در پایان این مراسم متن معارفه سجاد اکبری به عنوان رئیس جدید فرهنگسرای اندیشه قرائت و حکم جدید ریاست فرهنگسرای اندیشه به وی اهدا شد. همچنین از زحمات ناصر امین‌زاده ریاست سابق فرهنگسرای اندیشه قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha