کد خبر: 4104543
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶

هشدار انصارالله یمن به حملات دشمن

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی تأکید کرد به هر حمله‌ای از دشمن با چندین موشک و پهپاد پاسخ خواهیم داد.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه رسمی جنبش انصارالله، یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که دشمن پیش از این صنعاء و سایر استان‌ها را بمباران می‌کرد، ولی امروز می‌توانیم به هر حمله‌‌ای با چندین موشک و پهپاد پاسخ دهیم و نیروهای مسلح این کشور توانستند معادله جدیدی از بازدارندگی در قبال دشمن ایجاد کنند.

وی افزود: ما در یک جنگ مقدس هستیم و جانفشانی‌های شهدای بزرگوار که با خون پاک خود، تاریخ روشنی رقم زدند را فراموش نخواهیم کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن ادامه داد: این جانفشانی‌ها باعث شد که مردم یمن، سر خود را بالا بگیرند و به شجاعت آنان افتخار کنند؛ هر چند دشمن هم پیش از این صنعاء و سایر استان‌ها را بمباران می‌کرد، ولی امروز می‌توانیم به هر حمله‌ای با چندین موشک و پهپاد پاسخ دهیم.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن موفق شدند معادله‌ای در موازنه ترس و وحشت با دشمن ایجاد کند، تصریح کرد: معادله اخیر در راستای مأموریت نیروهای مسلح برای حمایت از منابع حاکمیتی مانند نفت و گاز است.

یادآور می‌شود، عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه مردم مظلوم یمن آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند اما در سایه مقاومت دلاورانه مردم و نیروهای مسلح یمن و عملیات موشکی و پهپادی ویژه آن‌ها در رسیدن به این اهداف شکست خورد و مجبور به قبول آتش‌بس شد که این آتش‌بس نیز پس از سه مرحله دو ماهه در نتیجه کارشکنی‌های ائتلاف متجاوز عربی پایان یافت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha