کد خبر: 4089295
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۴
شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد:

آتش‌بس در یمن به پایان رسیده است

شورای عالی سیاسی یمن با بیان اینکه آتش‌بس اعلام شده در این کشور به پایان رسیده است، تأکید کرد: در صورت تداوم وضع موجود، فرودگاه‌ها و شرکت‌های نفتی ائتلاف متجاوز را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه خبری انصارالله، شورای عالی سیاسی یمن شامگاه یکشنبه که آتش‌بس در این کشور به پایان رسید و تا این لحظه نیز تمدید نشده است، به کشورهای متجاوز ائتلاف سعودی ـ اماراتی هشدار داد که حملات و محاصره یمن را فوراً به پایان برسانند.

این شورا افزود: اگر حملات و محاصره ادامه یابد، نیروهای مسلح یمن دست بسته نخواهند ماند، بلکه فرودگاه‌ها، بندرها و شرکت‌های نفتی این کشورها را هدف حملات خود قرار خواهند داد.

این شوار همچنین به شرکت‌های کشتیرانی و شرکت‌های نفتی فعال در کشورهای ائتلاف نسبت به ادامه فعالیت خود هشدار داد تا در صورت اصرار ائتلاف سعودی به ادامه محاصره و حملات، در معرض خطر قرار نگیرند.

این نهاد یمنی به مردم این کشور اطمینان داد که نیروهای مسلح یمن قادر به دفاع از این کشور و اعاده حقوق آن هستند.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن هم در پیامی در توییتر به تمامی شرکت‌های نفتی در امارات و عربستان هشدار داد که به سرعت این کشورها را ترک کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در پیام توییتری خود نوشت: نیروهای مسلح یمن به شرکت‌های نفتی که در امارات و عربستان سعودی فعالیت می‌کنند این فرصت را می‌دهد که وضعیت خود را تنظیم کرده و این کشورها را ترک کنند و این هشدار تا زمانی که کشورهای متجاوز آمریکایی ـ سعودی به آتش‌بسی پایبند نباشند که به ملت یمن حق بهره‌بردای از ثروت‌های نفتی خود برای پرداخت حقوق کارمندان دولت یمن نمی‌دهد، وجود خواهد داشت.

آتش‌بس دو‌ماهه یمن در 13 فروردین‌ماه امسال آغاز شد؛ اما 12 خردادماه بود که فرستاده سازمان ملل متحد اعلام کرد طرفین درگیر در یمن با همان شروط قبلی توافق اصلی موافقت کردند که آتش‌بس دو ماه دیگر تمدید شود و پس از آن نیز بار دیگر تا دوم اکتبر (۱۰ مهر) تمدید شد.

دولت صنعاء در این مدت در شرایطی به دلیل کاهش درد و رنج‌های مردم یمن با آتش‌بس موافقت کرده است که ائتلاف سعودی همچنان به محاصره یمن ادامه داده و به طور روزانه با حملات خود آتش‌بس را نقض می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha