کد خبر: 4117919
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱
سکانس‌هایی از فیلم فجر ۴۱/ «سینما متروپل»

سنگرگیری آبادانی‌ها در سینما + فیلم

«سینما متروپل» فیلمی به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر است که در آن مقاومت مردم آبادان در ابتدای جنگ روایت می‌شود. این فیلم در چهل‌‌ویکمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ایکنا، فیلم سینمایی «سینما متروپل» در بخش سودای سیمرغ چهل‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به نمایش در خواهد آمد. کارگردانی این اثر سینمایی را محمدعلی باشه آهنگر بر عهده دارد.

حامد حسنی تهیه‌کنندگی این فیلم دفاع مقدس را بر عهده داشته و رضا کیانیان نقش نخست را بازی کرده است. در کنار کیانیان؛ پریوش نظریه، هومن برق‌نورد، مهتاب نصیرپور، نوشین مسعودیان، شهاب عسگری، فرید قبادی و حسین باشه‌آهنگر بازی دارند.

«سینما متروپل» به روزهای جنگ می‌پردازد. در این کار سینمایی مقاومت مردم آبادان در ابتدای جنگ به تصویرکشیده می‌شود. «سینما متروپل» فیلمی پرهزینه است که قصه‌ای کمتر دیده‌ شده در سینمای ایران دارد.


بیشتر بخوانید:

شهید بروجردی به جشنواره فیلم فجر آمد


محمدعلی باشه‌آهنگر از کارگردانان ایرانی است. او دانش‌آموختهٔ رشته سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر و فعالیت‌های هنری خود را با ساخت و بازی در چند نمایش آغاز کرده است. فعالیت‌های هنری وی شامل نویسندگی و کارگردانی چندین فیلم کوتاه، مستند، سریال تلویزیونی و چند فیلم سینمایی است. در شانزدهمین جشن خانهٔ سینما، فیلم «ملکه» برنده ده تندیس، از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌برداری و بهترین تدوین شد.

چهل‌و‌یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن به دبیری مجتبی امینی برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha