تعداد شهیدان فلسطینی در غزه به 13300 نفر رسید
کد خبر: 4183202
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۲:۱۷
آخرین اخبار فلسطین؛

تعداد شهیدان فلسطینی در غزه به 13300 نفر رسید

براساس اعلام مقامات مسئول در نوار غزه از زمان آغاز تجاوز رژیم صهیونیستی به منطقه آمار شهدای فلسطینی به بیش از 13300 نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایکنا به نقل از الجزیره، دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه اعلام کرد که در نتیجه حمله‌های ارتش رژیم صهیونیستی به غزه بیش از ۱۳۳۰۰ فلسطینی از جمله ۵۶۰۰ کودک و ۳۵۵۰ زن به شهادت رسیده‌اند.

علاوه بر این بر اساس اعلام دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه در نتیجه جنایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی در غزه بیش از ۳۱ هزار فلسطینی زخمی شده‌اند که ۷۵ درصد از آنان را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

این نهاد دولتی تاکید کرد: تانک‌های اشغالگران اسرائیلی بیمارستان اندونزی را بمباران کردند. این اقدام به شهادت و زخمی‌شدن ده‌ها تن از زخمی‌ها انجامید.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه بیان کرد: تداوم حمله‌های اسرائیل به نوار غزه باعث شده ۵۵ بیمارستان و ۵۲ مرکز درمانی از روند خدمت‌رسانی خارج شوند.

بر اساس این گزارش ۶۰ درصد از واحدهای مسکونی نوار غزه بر اثر بمباران توسط ارتش رژیم صهیونیستی به صورت کامل یا جزیی ویران شده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی دولتی غزه اعلام کرد: از کشورهای جهان می‌خواهیم برای توقف این جنگ و جنایت‌های پیاپی در نوار غزه فشار وارد کنند.

تعداد شهیدان فلسطینی در غزه به 12300 نفر رسید

نفوذ یک پهپاد به شمال اراضی اشغالی

رسانه‌های عبری زبان از نفوذ یک پهپاد به «اصبع الجلیل» واقع در شمال اراضی اشغالی خبر دادند.

این رسانه‌ها گزارش دادند که طی امروز ۶ یا ۷ پهپاد از سمت لبنان به سوی مرزهای شمالی اراضی اشغالی به پرواز درآمده است. همچنین آژیر هشدار در شهرک‌های صهیونیستی «مسکاف عام»، «آویویم» و «برعام» به صدا درآمده است.

عصر امروز نیز رسانه‌های عبری زبان اعلام کردند که کریات شمونه واقع در شمال اراضی اشغالی با ۲۵ موشک از سمت لبنان هدف قرار گرفته است.

حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که مبارزان مقاومت اسلامی به وسیله ۳ پهپاد هجومی مراکز تجمع نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی را در غرب کریات شمونه هدف قرار داده و به صورت مستقیم به آنان آسیب وارد کردند.

خبرگزاری رسمی لبنان اعلام کرد که دو پهپاد ارتش رژیم صهیونیستی دو خانه مسکونی را در شهرک الخیام واقع در بخش شرقی جنوب لبنان هدف قرار داده‌اند، اما این حملات تلفاتی در پی نداشته است.

از سوی دیگر رسانه‌های دشمن اتفاقات جاری در جبهه شمالی اراضی اشغالی در مرز با لبنان را شدیدترین درگیری‌ها از آغاز حمله به غزه دانستند.

از صبح امروز تاکنون نزدیک به ۴۰ عملیات از اراضی لبنان به سوی مواضع صهیونیستی به انجام رسیده است.

تعداد شهیدان فلسطینی در غزه به 12300 نفر رسید

کشته شدن بیش از 5 هزار کودک فلسطینی

وزارت آموزش تشکیلات خودگران فلسطین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: در حمله‌های علیه نوار غزه از ۷ اکتبر تا به حال بیش از ۵ هزار کودک از جمله بیش از ۳ هزار دانش‌آموز کشته شده اند.

در این بیانیه با اشاره به اینکه در کرانه باختری ۲۳ دانش آموز کشته شده اند، تصریح شده است که پشت هر آمار مربوط به قربانیان حملات رژیم صهیونیستی یک داستان، یک رؤیا و یک امید بوده است.

در بیانیه مذکور این وزارتخانه از همه نهادها و سازمان‌های مدافع حقوق کودکان دعوت کرد تا مسؤولیت در محدوده صلاحیت خود را برعهده بگیرند و از افزایش جرایم و موارد نقض جلوگیری کنند.

در این بیانیه از کشورها و نهادهای جهانی نیز خواسته شده است تا «از حق زندگی و آموزش کودکان و دانش آموزان فلسطینی حفاظت کنند و با اقدامات ظالمانه و سرکوبگرانه ارتش اسرائیل و شهرک نشینان مخالفت کنند.

تعداد شهیدان فلسطینی در غزه به 12300 نفر رسید

تکذیب ادعای اسرائیل درباره تبادل اسرا

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که کابینه جنگی این رژیم به توافقنامه مبادله اسرا با حماس تن داده است و منتظر پاسخ جنبش حماس است.

بر پایه این گزارش،م Heقامات اسرائیلی شروط حماس برای آزادی گروگانا را پذیرفته است و اینک منتظر پاسخ مقامات جنبش حماس است.

بر پایه این گزارش، صهیونیست‌ها در مقابل آزادی ۵۰ اسیر اسرائیلی نزد حماس، شماری از زنان اسیر فلسطینی نزد اسرائیل را طبق وقفه آتش بس ۵ روزه آزاد خواهند کرد.

در همین ارتباط، جان کربی، سخنگوی شورای امنیت کاخ سفید، ساعاتی پیش از قریب‌الوقوع بودن اجرایی شدن این توافقنامه آتش بس موقت میان اسرائیل و حماس خبر داد.

از سوی دیگر، یک منبع ارشد جنبش حماس با تکذیب خبر قریب‌الوقوع مبادله اسرا اعلام کرد که ادعای صهیونیست‌ها «غیر دقیق» است.

این مقام جنبش حماس که خواست نامش فاش نشود، افزود: اسرائیل از ۲۰ روز پیش تا اکنون درباره توافق مبادله اسرا کارشکنی می‌کند.

رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (دوشنبه) اعلام کرد که باور دارد توافق میان حماس و رژیم صهیونیستی بر سر آزادسازی اسرا نزدیک است.

بایدن در پاسخ به این پرسش که آیا توافق برای آزادی اسرای صهیونیست که در اختیار نیروهای حماس در غزه قرار دارند نزدیک است، گفت: فکر می‌کنم این‌طور باشد.

این در حالی است که در اوایل هفته جاری کاخ سفید گزارش رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اینکه آمریکا، رژیم صهیونیستی و حماس به توافقی برای آزادی تعدادی از اسیران در ازای آتش‌بس پنج روزه نزدیک هستند، تکذیب کرد.

حدود ۲۴۰ صهیونیست در حال حاضر در دست نیروهای حماس در غزه قرار دارند و دولت قطر پیش‌تر اعلام کرد که حماس پذیرفته در ازای برقراری آتش‌بس پنج‌روزه، تعدادی از این اسرا را آزاد کند.

تعداد شهیدان فلسطینی در غزه به 12300 نفر رسید

انهدام 60 خودروی نظامی در 72 ساعت گذشته

سخنگوی گردان‌های قسام تاکید کرد: در 72 ساعت گذشته 60 خودروی نظامی رژیم صهیونیستی از جمله 10 نفربر را منهدم کردیم.

ابوعبیده سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که درگیری‌ها با دشمن در چندین منطقه در نوار غزه همچنان با شدت خود ادامه دارد. مبارزان ما چند عملیات ویژه بر ضد دشمن انجام دادند و تعدادی از نظامیان را زخمی کردند و شماری دیگر را به هلاکت رساندند.

وی افزود: شنبه گذشته نیروهای پیاده نظام اسرائیلی را در کمینی در جنوب غرب غزه گرفتار کردیم . مبارزان ما صدای فریادها و درخواست های نظامیان صهیونیست برای کمک را شنیدند.

ابوعبیده تاکید کرد: مبارزان ما در منطقه التوام در شمال غزه یک نفربر اسرائیلی را هدف قرار دادند و با نظامیان صهیونیست درگیر شدند و دستکم 7 تن از آنها را به هلاکت رساندند.

وی خاطرنشان کرد: 25 نفر از نیروهای ویژه ما ظهر روز یکشنبه در عملیاتی نظامیان دشمن را در بیمارستان الرنتیسی هدف قرار دادند.یکی از مبارزان ما در این عملیات به شهادت رسید.

سخنگوی قسام گفت: مبارزان ما از فاصله صفر ، 4 نیروی پیاده نظام اسرائیل که از یک نفربر نزدیک بیمارستان کنیا الرنتیسی پیاده شدند، به هلاکت رساندند.

ابوعبیده افزود: هدف اشغالگران در این جنگ، نابودی و کشتن غیرنظامیان است. دشمن درهم شکسته خواهد شد اما اراده ما هرگز شکسته نخواهد شد.

انتهای پیام
captcha