تأکید رهبر انصارالله یمن بر نقش مهم رسانه‌ها در انعکاس مصائب مردم غزه
کد خبر: 4197380
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹

تأکید رهبر انصارالله یمن بر نقش مهم رسانه‌ها در انعکاس مصائب مردم غزه

رهبر جنبش انصارالله یمن با تقدیر از نقش رسانه‌های این کشور در بازتاب مصائب مردم غزه گفت: یک صحنه از یک فاجعه در فلسطین ممکن است بیش از صدها سخنرانی تأثیر داشته باشد زیرا تصویر واضحی از ظلم و ستم بر مردم فلسطین ارائه می‌دهد.

به گزارش ایکنا به نقل از المسیره، عبدالملک بدرالدین  الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن امروز پنجشنبه، در سخنانی با اشاره به تداوم  ارتکاب فجیع‌ترین جنایات در غزه، بر حمایت قاطع مردم یمن از حقوق فلسطینیان تأکید کرد. 

رهبر جنبش انصارالله اعلام کرد که دشمن غیرنظامیان غزه را پس از دستگیری دستبند زده و گاهی پس از برهنه کردن، آنها را می‌کشد. الحوثی افزود: دشمن با گلوله‌ها و موشک‌های آمریکایی، انگلیسی و آلمانی کودکان و زنان را در غزه می‌کشد، مجروحان غزه نیز که بیش از ۶۵ هزار نفر هستند با شرایط فاجعه‌بار و عمل جراحی بدون بیهوشی روبرو هستند.

وی‌‌ ادامه دا‌د: رنجی که مردم غزه می‌کشند، گریبان اسرائیلی‌ها، آمریکایی‌ها و همه کسانی است که در آن سهیم هستند، را خواهد گرفت. دشمن با وقاحت بیمارستان‌ها را اهداف نظامی اعلام می‌کند که بیانگر شکست اخلاقی و سیاسی اوست.

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: دشمن از رسیدن نیازهای اولیه زندگی به غزه جلوگیری می‌کند، در غزه حدود 700 هزار آواره به دلیل محروم بودن از دارو و حتی کپسول‌های اکسیژن، دچار عفونت‌ و سایر بیماری‌ها شده و شدیدا رنج می‌برند.

عبدالملک الحوثی گفت: در غزه مردم از گرسنگی و حتی تشنگی جان خود را از دست می‌دهند در حالی که محاصره اشغالگران مردم را مجبور به نوشیدن آب دریا کرده است.

وی افزود : همزمان با ادامه تجاوزات و محاصره و افزایش درد و رنج مردم غزه، تصمیم آمریکایی – اسرائیلی مبنی بر توقف کمک مالی به آنروا هم گرفته شد که این اقدام نیز  پس از صدور حکم دیوان بین‌المللی لاهه صورت گرفت.

عبدالملک الحوثی در سخنرانی خود تأکید کرد: رژیم اشغالگر به ارتکاب فجیع‌ترین جنایات در غزه که از نسل کشی شروع شده است، ادامه می‌دهد. دشمن غیرنظامیان ساکن غزه را پس از دستگیری و دستبند زدن اعدام می‌کند.

 الحوثی ادامه داد: جهان در برابر رنج هولناک مردم غزه و محرومیت آنها از دارو و حتی کپسول‌های اکسیژن، سکوت کرده و فقط به تماشا نشسته است.

عبدالملک بدرالدین الحوثی افزود: هیچ مردمی در سطح جهان اسلام و در هیچ کشور دیگری در جهان به اندازه‌ای که مردم ما به صورت میلیونی در پایتخت صنعا و دیگر استان ها بیرون آمدند برای حمایت از مردم فلسطین به خیابان‌ها نیامدند. 

وی تأکید کرد: در کشور ما فعالیت رسانه‌ای خوبی وجود دارد که باید ادامه و گسترش یابد تا ظلم و ستم فلسطینیان را به جهانیان نشان دهد. یک صحنه از یک فاجعه در فلسطین ممکن است بیش از صد سخنرانی و بیش از هزار کلمه تأثیر داشته باشد زیرا تصویر واضحی از ظلم و ستم بر مردم فلسطین ارائه می‌دهد.

رهبر انصارالله ادامه داد: اعتراضات مردم غرب در واکنش به سیاستهای این کشورها در مورد مردم غزه آغاز شده است و ما از جوامع اسلامی- عربی به ویژه یمنی‌ها می‌خواهیم که آگاهی عمومی در مورد ظلم و ستم بر مردم فلسطین را بالا ببرند.

وی تأکید کرد: بسیار مایه تاسف است که هنوز وجدان برخی حکومت‌های عربی بیدار نشده و برخی از آنها حتی کمک‌هایی را برای دشمن صهیونیستی ارسال می‌کنند.

الحوثی ادامه داد: دستاوردهای مجاهدان در غزه نشان‌دهنده استواری آنها و شکست دشمن در دستیابی به اهداف خود و پیروزی در نبرد است.

وی افزود: ما برای هدف قرار دادن کشتی‌هایی که به سمت فلسطین اشغالی می‌رود آمادگی کامل داریم؛ آمریکا و انگلیس نیز خود را در دوراهی قرار داده‌اند. ما ثابت کرده‌ایم که هدفمان کشتی‌هایی هستند که به سمت اراضی اشغالی حرکت می‌کنند، در حالی که به بقیه کشتی‌ها کاری نداریم و سالم عبور می‌کنند.

بدرالدین الحوثی افزود: تصمیم بایدن برای حمله به یمن در حمایت از کشتی‌های اسرائیلی نقض قانون اساسی این کشور است و به اعتراضات در این کشور منجر شده؛ بایدن به جای شروع جنگ در دیگر کشورها باید نگران بحران‌های داخلی کشورش و مشکلات ناشی از سیاست‌هایش باشد.

وی افزود: تجاوز آمریکا به کشور ما باعث شد که ما تواناییهای نظامی خود را بیش از پیش افزایش دهیم و این را می‌توان از موشکهای پیشرفتهای که پرتاب می‌کنیم، ببینید.

حوثی ادامه داد: تظاهرات دو میلیونی مردم ما بیانگر ایمان والای آنهاست و مردم ما را در برابر رسول خدا (ص) روسفید می‌کند. از مردم عزیزمان می‌خواهم که انشاالله فردا در یک تظاهرات میلیونی در میدان السبعین و بقیه استان‌ها شرکت کنند.

انتهای پیام
captcha