کد خبر: 4219460
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۸

ممنوعیت طواف آقایان در جوار کعبه بدون لباس احرام

با توجه به محدودیت‌های اعمال‌شده از سوی مسئولان مسجدالحرام، در حال حاضر تنها آقایانی که لباس احرام بر تن دارند، امکان طواف در جوار خانه خدا را دارند.

به گزارش ایکنا؛ شهر مکه مکرمه و مسجدالحرام این روزها شاهد حضور روزافزون زائران از کشورهای مختلف جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران است و در همین راستا، مسئولان مسجدالحرام محدودیت‌های ایجاد کرده‌‌اند و از ورود افراد غیرمُحرم به جوار کعبه(طبقه همکف) ممانعت به عمل می‌آورند.
 
براساس این گزارش، افرادی که مُحرم نیستند و لباس احرام به تن ندارند، تنها باید در طبقات بالایی مسجدالحرام به طواف بپردازند.
 
این در حالی است که همچنین برای ورود آقایان به مسعی(محل سعی صفا و مروه) در طبقه همکف نیز محدودیت وجود دارد و تنها با لباس احرام می‌توانند در این مکان سعی را به جا بیاورند.
 
البته این محدودیت تنها برای آقایان است و بانوان می‌توانند بدون محدودیت و به راحتی در بخش‌های مختلف مسجدالحرام از جمله در طبقه همکف، خانه خدا را طواف کنند و سعی صفا و مروه را به جا بیاورند.
 
به منظور اجرای این قوانین از سوی مسئولان مسجدالحرام و ممانعت از آقایان غیر مُحرم به طبقه همکف، برخی از مأموران این مسجد در ورودی‌های مختلف به سمت کعبه حضور دارند و مانع ورود افراد با لباس شخصی می‌شوند و آن‌ها را به سمت طبقات بالایی هدایت می‌کنند.
انتهای پیام
captcha