کد خبر: 4219958
تاریخ انتشار : ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۱
پیمان جبلی:

شهید رئیسی بر توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه تأکید داشت

رئیس سازمان صداوسیما با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی بر توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه تأکید داشت، گفت: ایشان را باید نمونه بارز یک مسئول در تراز فرهنگ قرآنی دانست و الگوی خوبی برای مسئولان محسوب می‌شود.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما

پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما در گفت‌وگو با ایکنا، درباره حمایت‌های شهید آیت‌الله رئیسی از فعالیت‌های قرآنی این سازمان گفت: شخصیت اجرایی و مدیریت کلانی که شهید آیت‌الله رئیسی داشت دیگر جنبه‌های شخصیتی او را تا حدودی تحت‌‌الشعاع قرار داده بود؛ ازجمله توجه ویژه‌اش به حوزه فرهنگ اسلامی و قرآنی.  شهید رئیسی در مناسبت‌های مختلف مذهبی همیشه بر قرآن و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه تأکید می‌کرد و صداوسیما را مهمترین رسانه اثرگذار در این عرصه می‌دانست.

وی افزود: شهید رئیسی بعد از ماه مبارک رمضان چند بار همکاران ما در صداوسیما را به خاطر برنامه محفل تشویق کرد و ضمن قدردانی از عوامل ساخت و تولید این برنامه، تأکید کرد امثال این برنامه‌ها که زندگی مردم را با فرهنگ قرآنی عجین می‌کند نیاز روز ماست و از سوی دیگر صداوسیما را به ارتقای سطح کیفی و کمی برنامه‌سازی قرآنی توصیه می‌کرد.  

رئیس رسانه ملی بیان کرد: همچنین اتفاق مهم دیگری که در دوره مسئولیت شهید رئیسی رقم خورد مربوط به بندی از بودجه سال گذشته و سال جاری است که در آن شرکت‌ها و نهادهای دولتی موظف شده‌اند بخشی از هزینه‌های خودشان را صرف ارتقای فرهنگی قرآنی کنند و این اتفاق برای اولین بار در بودجه کشور رخ داد و مبلغ قابل توجهی را به سمت توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه روانه کرد.

جبلی در پایان گفت: شهید رئیسی نمونه بارز یک مسئول در تراز فرهنگ قرآنی بود و این شاگرد مکتب امام و رهبری الگوی خوبی برای دیگر مسئولان محسوب می‌شود.

گفت‌وگو از سعید امینی

انتهای پیام
captcha