کد خبر: 4220674
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۱۶

مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد

قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری، امشب با حضور نامزدها و نمایندگانشان در صدا و سیما برگزار شد.

آغاز قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوریبه گزارش ایکنا؛ مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی صداوسیما، شامگاه یکشنبه، 20 خرداد، برگزار شد و به صورت همزمان از شبکه خبر و شبکه یک سیما به صورت زنده روی آنتن رفت و همزمان از رادیو ایران و رادیو انتخاب نیز شنیدنی شد.

رئیس رسانه ملی امروز در نشست خبری گفته بود؛ بلافاصله پس از اعلام نامزدهای تأیید صلاحیت شده، مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

در این مراسم که اجرای آن برعهده مجید یراق‌بافان بود جمعی از گروه‌های مردمی همچون خانواده‌های معظم شهدا، هنرمندان، ورزشکاران و نویسندگان نیز حضور پیدا کردند.

مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط محمدرضا پورزرگری و سرود جمهوری اسلامی، یادی از رئیس جمهور، مراسم قرعه‌کشی نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آغاز شد.

سپس صلوات خاصه امام رضا(ع) به صورت زنده از مشهد مقدس پخش شد.

پیمان جبلی، رئیس صداوسیما در این مراسم با یادی از شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانشان، گفت: آنچه در حماسه بدرقه شکوهمند رئیس‌جمهور شهید نشان‌دهنده عظمت و شکوه ملت بزرگ ما است که در عرصه‌های مختلف به رخ جهانیان کشیده می‌شود. این حماسه به حماسه حضور در انتخابات ریاست جمهوری منتهی می‌شود. این حماسه های حضور وظایف سنگینی را بر دوش صداوسیما می‌گذارد.

وی افزود: در سازمان صداوسیما آنچه که در پوشش بدرقه شهدا و نقاط عطف تاریخی چند ماه اخیر عملیات طوفان الاقصی، عملیات وعده صادق، انتخابات مجلس و در آینده‌ای نزدیک انتخابات ریاست جمهوری که بنابر سند تحول رسانه ملی پیش می‌رود. از مصادیق هویت درخشان جمهور مردم‌سالار دینی است و حضور این جمهور در تعیین سرنوشت در کنار ویژگی مردم سالار دینی در انتخابات آتی نمایان می‌شود. رسانه ملی در راهبرد عدالت گستری، همه تلاش خود را برای عدالت رسانه‌ای و بهره‌مندی از نظرات و اظهارات نامزدهای انتخاباتی قرار می‌دهد.

جبلی ابراز کرد: کار رسانه ملی برای انتخابات بلافاصله پس از شهادت رئیس جمهور فقید آغاز شد. اتفاقی که در سنوات قبل در طول سال می‌افتاد در چند هفته با تلاش دوستان و تحت سیطره ستد تحولی صداوسیما خیلی خوب و در مدت زمان کوتاه پیش رفت.

رئیس صداوسیما در ادامه اضافه کرد: از نظرات نخبگان و اندیشکده‌ها بهره جستیم. براساس اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری و به ویژه برنامه هفتم، سوالات و محورها براساس این نکات طراحی شد. هرگونه تخطی از اخلاق انتخاباتی، شیرینی حضور و حماسه در صحنه سیاسی را به تلخی بدل کند. این انتظار به حقی که مردم و مقام معظم رهبری از فضای سالم انتخاباتی دارند.

رئیس صداوسیما درباره برنامه‌های انتخاباتی اشاره کرد: زیرساخت‌ها و طراحی‌های میزگردها و مناظره‌ها و دیگر برنامه‌های اتفاق افتاد. برنامه‌ها عبارتند از: 5 مناظره، 3 میزگرد، برنامه صف اول، گفت‌وگوی ویژه خبری، برنامه بدون تعارف، 4 مستند رادیویی و تلویزیونی و برنامه رو به دوربین را تدارک دیده است. همچنین به هرکدام از نامزدها یک کانال 24 ساعته تلویزیونی اختصاص داده‌ایم که برنامه‌های تبلیغاتی‌شان را ارائه دهند.

مادر شهید زین الدین: مراقب آبروی هم باشید

پس از آن ارتباط زنده‌ای با حرم حضرت معصومه(س) و مادر شهید زین‌الدین برقرار شد. مادر این شهید گفت: اشاعه فحشا گناه کبیره است؛ خدایی ناکرده در این تبلیغات آبرویی از کسی برده نشود. به عنوان خانواده شهیدان، کسانی که در این منصب قرار می‌گیرند برای رضای خدا باشد. اگر این نامزدها می‌خواهند خداوند دوستشان داشته باشد خدمت کنند وگرنه غیر از این باشد در آخرت عذابی سخت نصیبشان خواهد شد. امروز شرکت در انتخابات مشت محکمی به صهیونیست‌هاست. آنچه امروز در میدان غزه می‌بینیم کشت و کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان و خانواده‌هاست.

مادر شهید زین‌الدین افزود: این مناصب امانتی است که به خاطر همه شهدایی در این راه دادیم و آخرین آنها آیت‌الله رئیسی و همراهانشان به درجه شهدای خدمت نائل آمدند مشارکت حداکثری ضرورت دارد. خانواده شهدا این انتظار را دارند از رئیس‌جمهور آینده مثل آقای رئیسی از خودشان بی‌خود باشند و از هر جهت فکر مردم باشند. چشم و گوش‌شان به فرمان مقام معظم رهبری باشد. ان‌شاءالله همه مردم در صحنه باشند سعی کنید به کسی رای بدهید از بهترین ویژگی‌ها برخوردار باشند و برای این مرز و بوم موفقیت آفرین شوند.

رئیس ستاد انتخابات کشور: انتخابات سالم خواسته ماست

سیدمحمدتقی شاهچراغی، رئیس ستاد انتخابات کشور در این مراسم با یادی از شهدای پرواز اردیبهشت و تقدیر از گام‌های ارزشمند صداوسیما در انتخابات مجلس، تصرح کرد: برابر اصل 131 قانون اساسی، حوادثی که منجر به کوتاه شدن یک دولت می‌شود و در این حادثه غمبار این اتفاق افتاد باید انتخابات دیگری برگزار شود. از شورای نگهبان هم بایستی به خاطر دقت و سرعت عمل و تلاش شبانه روزی تشکر کنیم. قاعدتاً کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات کنترل و مواظبت کند فرآیند تبلیغات بنابر قوانین پیش برود.

وی افزود: ان‌شاءالله هر آن‌کس مردم را انتخاب کنند بر منصب ریاست جمهوری خواهند نشست. امیدوارم در کنار هم مسیر را به گونه‌ای رقم بزنیم انتخابات سالم و پرشور را داشته باشیم که خواسته کمیسیون نظارت بر تبلیغات انتخابات است. برنامه‌ها رصد می‌شود و با همکاری شما نمایندگان ستادهای انتخابات نامزدها اتفاق خواهد افتاد.

شاهچراغی تأکید کرد: آن چیزی که به عنوان برادر کوچکتر خدمت همه نامزدها و نمایندگان‌شان عرض کنم توقع و انتظار مردم و فرمایشات مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال امام(ره) این انتخابات به نحو شایسته برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور سخنان خود را با خاطره‌ای از یک شهید نوجوان در دوران دفاع مقدس به پایان رساند.

پدر شهید محمدحسن براهویی: کسی انتخاب شود که برای مردم بار نشود

در بخش بعدی ارتباطی با پدر شهید محمدحسن براهویی از سیستان و بلوچستان برقرار شد.

او در توصیه‌هایی به نامزدهای انتخاباتی گفت: در انتخابات زودهنگام که رئیس جمهورمان شهید شد باید کسی انتخاب شود که خدمتگزار باشد و بار برای مردم نشود. رئیس جمهور برای همه است و ما می‌خواهیم رئیس‌جمهور خدمتگزار جان نثار و راه شهدا را ادامه دهد. تقاضا داریم شاهد مشارکت حداکثری باشیم.

در ادامه مراسم، لحظاتی از دیدارها و سفرهای آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور شهید پخش شد.

این مراسم با قرعه‌کشی از برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری ادامه یافت.

همچنین، در این مراسم اعلام شد از فردا 21 خردادماه برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری از رسانه ملی پخش خواهد شد.

یادآوری می‌شود؛ علاوه بر آن رسانه ملی در فضای مجازی سامانه تلوبیون را با ده‌ها میلیون مخاطب مشترک در اختیار نامزدهای محترم قرار داده است. به هر کدام از نامزدهای کانال اختصاصی ۲۴ ساعته واگذار شده است که برنامه تبلیغاتی خودشان را بارگذاری خواهند کرد.

از جمله برنامه‌های انتخاباتی این دوره نامزدها، ۲ مستند تلویزیونی و ۲ مستند رادیویی است که هر کدام به مدت ۳۰ دقیقه به ارائه برنامه‌ها و رویکردهای نامزدهای ریاست جمهوری خواهد پرداخت.

همچنین نامزدها می‌توانند ۳۱ برنامه، «رو به دوربین» برای سیمای استان‌ها تولید کنند.

در این دوره از انتخابات سامانه تلوبیون در اختیار نامزدها خواهد بود و هر نامزد می‌تواند یک کانال ۲۴ ساعته اختصاصی داشته باشد که این برنامه‌ها با اینترنت رایگان پخش می‌شود.

چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران برای انتخاب نهمین رئیس‌جمهور ایران جمعه ۸ تیر ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
captcha