کد خبر: 4221701
تاریخ انتشار : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۲

پوتین: عید قربان عمق ارزش‌های معنوی اسلام را نمایان می‌کند

ولادیمیر پوتین در پیامی به مناسبت عید سعید قربان آن را مناسبتی برایت قویت همگرایی بین مردم و ترویج رحمت، عدالت و رواداری و تفاهم متقابل در جامعه دانست.

 به گزارش ایکنا به نقل از راشا تودی، ولادیمیر پوتین، رئیس‌ جمهور روسیه عید قربان را به مسلمانان روسیه و جهان تبریک گفت.

 پوتین در پیام تبریکی که از سوی دفتر مطبوعاتی کرملین منتشر شد با اشاره به فرارسیدن عید قربان  نوشت:  عید قربان را صمیمانه  به مسلمانان روسیه تبریک می‌گویم. در این روز مشخصاً بر روی همگرایی بین مردم و تقویت رحمت، عدالت و رواداری و تفاهم متقابل در جامعه تلاش می‌شود و عمق ارزش‌های معنوی راسخ اسلام نمایان می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان‌های اسلامی روسیه در امر اتحاد روس‌ها و توسعه گفت‌وگوی بین قومیت‌ها و ادیان سهیم هستند.

رئیس جمهور روسیه افزود: باعث خوشحالی ماست که حیات امت اسلامی، کشورمان را با اعمال صالحه و پروژه‌ها و ابتکارات جدید در زمینه فرهنگ و آموزش غنی می‌کند.

وی در ادامه این پیام نوشت: سازمان‌های اسلامی توجه زیادی به خانواده و تربیت ملی نسل جوان داشته و به شرکت‌کنندگان در عملیات نظامی ویژه روسیه کمک‌های مؤثری می‌کنند. قطعاً سهم آنها در اتحاد مردم ما و گسترش گفت‌وگوی بین قومیت‌ها و ادیان در روسیه نیز موضوع مهمی است.

 
مسلمانان در سراسر جهان عید قربان را در دهم ماه ذی‌الحجه جشن می‌گیرند. امسال در برخی کشورها این عید امروز یکشنبه شانزدهم ژوئن (27 خرداد) است.
انتهای پیام
captcha