کد خبر: 3510292
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۵
گروه بین‌الملل: مدارس آموزش حفظ قرآن ویژه روشندلان در اندونزی در ایام ماه مبارک رمضان با استقبال گسترده‌ این قشر از جامعه مواجه شده است.
فعالیت مدارس حفظ قرآن روشندلان اندونزی در ماه رمضان

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «arabi21.com»، مدرسه قرآنی شهر «مدان» بزرگترین شهر جزیره «سوماترا» در شمال اندونزی، دروسی در زمینه آموزش حفظ قرآن برای روشندلان ارائه می‌دهد.
دروس قرآنی این مدرسه که با استقبال ویژه‌ای از سوی روشندلان در ایام ماه مبارک رمضان مواجه می‌شود با نظارت اتحادیه روشندلان اندونزی ارائه می‌شود.
«خیر الانوار»، یکی از معلمین این مدرسه که خود نیز روشندل است، می‌گوید: ما تلاش می‌کنیم که زندگی عادی و طبیعی خود را داشته باشیم، بدون این که معلولیت ما مانعی برای تحقق اهدفمان شود.  این مدرسه برای روشندلانی همچون من، فرصت مناسبی برای کار، عبادت و آموزش است، همچنین این مدرسه به روشندلان کمک می‌کند که اعتماد به نفسشان افزایش یابد.
وی افزود: این مدرسه مجهز به نسخه‌های قرآنی به خط بریل است و حفظ قرآن، نیازمند اراده قوی، صبر و تحمل است، چرا که فرآیند حفظ قرآن یک سال کامل طول می‌کشد.
خیر الانوار گفت: تعداد روشندلانی که برای فراگیری حفظ به این مدرسه آمده‌اند، 40 قرآن‌آموز است که همگی از شهر مدان هستند، این مدارس قصد دارند که مسابقه‌ قرائت قرآن برای روشندلان سراسر اندونزی برگزار کنند.
بنابراین گزارش، مدارس دیگری همچون «روضه المکفوفین» (بهشت روشندلان) در شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی قرار دارد که در ماه مبارک رمضان به آموزش حفظ قرآن کریم به روشندلان می‌پردازد.
یادآور می‌شود، اندونزی بزرگترین کشور اسلامی است که 87 درصد جمعیت 250 میلیونی این کشور را مسلمانان تشکیل می‌دهند. همچنین آمارهای رسمی حاکی از آن است که روشندلان اندونزی بیشترین درصد را در آسیا دارند به‌طوری که حدود سه میلیون نابینا در اندونزی زندگی می‌کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: