کد خبر: 3577872
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
حجت‌الاسلام رضوی خبر داد:
گروه حوزه‌های علمیه: مسئول دفتر قرآن و عترت حوزه‌های علمیه از احتمال حضور طلاب 30 کشور جهان در مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب خبر داد.
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمجتبی رضوی، مسئول دفتر قرآن و عترت حوزه‌های علمیه در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) گفت: اولین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب حوزه‌های علمیه اردیبهشت ماه سال آینده در قم برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: ستادی برای برپایی این مسابقات متشکل از نهادهای مختلف قرآنی از جمله حوزه و جامعة المصطفی(ص) تشکیل شده و در حال تدوین آئین‌نامه مسابقات هستند.
رضوی عنوان کرد: نحوه حضور طلاب کشورهای دیگر در این دوره از مسابقات بر عهده جامعة المصطفی(ص) است و حضور طلاب داخل کشور نیز بر عهده حوزه علمیه است.
وی افزود: در این راستا یک دوره مسابقات مقدماتی با حضور طلاب برتر هفت دوره مسابقات قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه که در سال‌های قبل برگزار شده انجام می‌شود و نفرات برتر شامل یک نفر در هر رشته به این مسابقات معرفی و اعزام خواهند شد.
رضوی عنوان کرد: از میان طلاب ایرانی یک حافظ کل قرآن و یک قاری همچنین نفر برتر رشته مقاله‌نویسی به این دوره از مسابقات معرفی می‌شود و با نفرات برتر  در همین رشته‌ها از حداقل 30 کشور جهان رقابت خواهند کرد تا تکلیف برترین طلاب جهان در دو رشته قرائت و حفظ مشخص شود.
وی اظهار کرد: مرحله مقدماتی اولین دوره مسابقات قرآن طلاب جهان، روزهای 18 و 19 اسفندماه امسال در قم برگزار خواهد شد.  
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: