کد خبر: 3809468
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
گروه فناوری اطلاعات ــ آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود از کلاهبرداری این روزهای سرویس‌های ارزش افزوده نوشت و گفت: بیایید در ماه رمضان، از حق‌الناس یکدیگر کوتاه نیاییم.

به گزارش ایکنا؛ محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه اینستاگرام خود از کلاهبرداری این روزهای سرویس‌های ارزش‌افزوده سخن گفت و نوشت: بیایید در ماه رمضان، از حق‌الناس یکدیگر کوتاه نیاییم. متن کامل پست آخر وی به شرح زیر است:

«در شهر قم، با طلبه‌ای جوان و همسرش هم‌کلام شدم، بسیار خوش‌صحبت بود. در میان صحبتش گفت همسرم و من هرگاه شارژ تلفن همراه میخریم، با یک تماس، شارژ تمام میشه. با گوشی‌اش #800* را شماره گیری کردم. بله، حدسم درست بود. باز هم یک شهروند به ناحق و بی‌اختیار عضو چند سرویس ارزش افزوده شده بود.
به او توضیح دادم چه بلایی سرش آورده‌اند، گوشی همسرش نیز وضع مشابهی داشت. برخی از ارائه‌دهندگان سرویس‌های ارزش‌افزوده از این قبیل کلاهبرداری‌ها انجام می‌دهند که آبروی کسب‌وکارهای حلال این حوزه را هم به خطر می‌اندازند.
پرسید شما چه کار کردید برای جلوگیری از این کار؟ با لبخندی گفتم: خون دل‌ها خورده‌ایم، اما عضویت جدید در این خدمات را سختگیرانه کرده‌ایم، ۳۳ میلیارد تومان کلاهبرداری را در سال گذشته شناسایی و به مردم بازگرداندیم و الان هم چند پرونده شکایت از آن‌ها در دادسرا باز است. ضمنا سامانه ستاره هشتصد مربع را راه‌اندازی کردیم تا مردم بتوانند اولا مطلع شوند و دوم هم اینکه بتوانند عضویت خود را لغو کنند.
از من خواست از طریق رسانه‌ها به مردم بگویم، گفتم رسانه‌ای جز صفحات شبکه اجتماعی‌ام ندارم. آن هم به چشم.
لطفا شما هم به دیگران بگویید تا سینه به سینه منتقل شود.
همین الان ستاره هشتصد مربع را بگیرید، فرقی نمی‌کند مشترک کدام اپراتور باشید. صیانت از منافع و جیب شما وظیفه ماست!
بیایید در ماه #رمضان، از #حق‌الناس یکدیگر کوتاه نیاییم
»

روایت جهرمی از کلاهبرداری به سبک ارزش افزوده/ بیایید در ماه رمضان، از حق‌الناس یکدیگر کوتاه نیاییم

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: