کد خبر: 3814933
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
گروه بین‌الملل ـ مراسم دومین شب از شب‌های قدر با تلاوت «شهاوی آرامپونی»، قاری روشندل فیلیپینی، در رایزنی فرهنگی ایران در مانیل همراه بود.

به گزارش ایکنا از فیلیپین؛ جمع زیادی از شیعیان فیلیپینی، پاکستانی و کویتی و ایرانیان مقیم در این مراسم حضور  یافتند و شب شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) را به سوگ نشستند.

این مراسم با اقامه نماز جماعت آغاز شد و سپس «شهاوی آرامپونی»، قاری روشندل فیلیپینی، آیاتی از قرآن را تلاوت کرد.

محمد تنهایی، سفیر ایران در فیلیپین، کارکنان سفارت و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا دستمالچی، روحانی اعزامی از ایران، از دیگر حاضران در این محفل بودند و حجت‌الاسلام دستمالچی اهمیت شب‌های قدر را تبیین کرد.

وی پاک کردن قلوب مؤمنان از آلودگی و کدورت را یکی از اصول بهره‌مندی از شب‌های قدر دانست و گفت: به شما توصیه می‌کنم که قلوب خود را از کینه دیگران پاک کنید و با قلبی صاف برای دعا و نیایش در این شب آماده شوید.

حجت‌الاسلام دستمالچی افزود: باید در این شب‌ها دیگران را ببخشید تا خودتان  مورد لطف خداوند قرار بگیرید. در این شب‌ها با خدایی سخن می‌گوییم که بیشترین لطف و بخشش را در قبال کمترین بهانه دارد.

بنا بر این گزارش، در بخش دیگری از برنامه حجت الاسلام دستمالچی به آموزش احکام برای حضار پرداخت و سپس مراسم عبادی شب بیست و یکم رمضان با قرائت دعای جوشن کبیر از سوی یکی از شیعیان کویتی آغاز شد و با مراسم قرآن بر سر گرفتن ادامه یافت.

 انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: