کد خبر: 3842015
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
گروه بین‌الملل ــ شش ماه بعد از حمله تروریستی به دو مسجد در کرایست‌چرچ نیوزیلند، برای نخستین بار دو فرد مسلمان برای انتخابات محلی در این شهر خود را نامزد کرده‌اند که هر دو هدف خود را دفاع از حقوق مسلمانان بیان می‌کنند.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از اس‌بی‌اس، «جمال فودا»، امام جماعت مسجد النور کرایست‌چرچ که از مصر به نیوزیلند مهاجرت کرده و زهرا حسینی که افغانستانی‌تبار است، در یک کمپین انتخاباتی خودشان را برای انتخابات محلی ماه اکتبر (مهر) کرایست‌چرچ نامزد کرده‌اند.

زهرا حسینی 27 ساله در این زمینه گفت: ایده نامزد شدن او برای انتخابات، مانند جمال فوده، به خاطر حمله به دو مسجد کرایست‌چرچ در 24 اسفند سال گذشته شکل گرفت.

وی افزود: پس از این حملات، بسیاری از دختران و زنان مسلمان در کرایست‌چرچ به دلیل فضای وحشت ایجاد شده، از اینکه با حجاب بیرون بروند، احساس ناامنی می‌کردند.

حسینی با تأکید بر اینکه به دلیل حجاب مورد تبعض قرار گرفته است، گفت: بعد از این حملات، احساس کردم که جامعه به من نیاز دارد و به همین دلیل در انتخابات ثبت‌نام کردم.

جمال فوده نیز با اشاره به اینکه بعد از پیروز شدن در انتخابات به عنوان امام جماعت مسجد النور باقی می‌ماند، گفت: تاکنون برای ورود به سیاست فکر نکرده بودم، اما پس از حمله به دو مسجد کرایست‌چرچ، تصمیم گرفتم که به سیاست بپردازم و به دنبال کار و فعالیت گروهی و دفاع از حقوق مسلمانان باشم.‌

یادآور می‌شود، حمله یک استرالیایی نژادپرست به دو مسجد شهر کرایست‌چرچ در تاریخ ۲۴ اسفند سال گذشته، به کشته شدن ۵۱ نمازگزار مسلمان و مجروح شدن تعدادی دیگر منجر شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: