کد خبر: 3844386
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۹
در راستای مهارت‌آموزی سربازان وظیفه؛
گروه دانشگاه ــ ​​​​​​​در نشست مشترک فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح و رئیس جهاددانشگاهی، بر افزایش همکاری دو طرف برای آموزش به سربازان وظیفه تأکید شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی؛ نشست مشترک سردار مهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح و سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، امروز یکشنبه یکم مهرماه، با حضور معاونان، مدیران و مسئولان دو طرف در دفتر مرکزی این نهاد برگزار شد.
 
فرحی در این نشست که با موضوع مهارت‌آموزی سربازان وظیفه برگزار شد، با اشاره به اینکه دوره سربازی برای تمام استان‌های کشور است و مخصوص قشر خاصی نیست، اظهار کرد: امیدواریم این گفت‌وگو‌ها در عرصه ملی و ارزش‌آفرینی آغاز خوبی باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر این کار به شکلی اساسی عملیاتی شود، اقدامی ملی و خدمت بزرگی است، افزود: در این زمینه برای اینکه به کمیت و کیفیت حداکثری برسیم زمان سربازی کفایت نمی‌کند، لذا پنج‌ گام برای ارائه مهارت آموزشی به سربازان در نظر گرفته شده که گام اول قبل خدمت، گام دوم بدو خدمت، گام سوم حین خدمت، گام چهارم اوقات فراغت در حین خدمت و گام پنجم پس از خدمت است.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح بیان کرد: برای هر گام یک مسئول تعیین شده و یک بسته نیز طراحی کرده‌ایم. ۱۵ فیلم مستند ۲۰ دقیقه‌ای نیز آماده شده است.

فرحی گفت: هدف این است که تمامی ورودی‌های ما تا سال ۱۴۰۱ دارای مهارت باشند و ۱۵ درصد مشاغل کشور را تضمین کنیم.

در ادامه رئیس جهاددانشگاهی بیان کرد: یکی از نکات مهمی که در این زمینه باید به آن توجه کرد این است که باید زمینه شغل در کشور فراهم باشد، زمانی که همه‌چیز از خارج وارد می‌شود و به تولید داخل اهمیت داده نمی‌شود، زمینه هم وجود ندارد. نیاز داریم در کشور زمینه ایجاد شغل برای جوانان فراهم شود.

وی افزود: مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی در رصد کار و مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی و در دیگر مباحث می‌تواند با شما همکاری کند.

همچنین محمدصادق بیجندی، معاون آموزشی و رئیس سازمان تجاری‌سازی و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی در این نشست اظهار کرد: طبق قرارداد با وزارت ورزش و جوانان، جهاددانشگاهی آموزش ۱۶ هزار سرباز وظیفه را بر عهده گرفت.

وی با اشاره به اینکه این آموزش‌ها در دو بخش آموزش مهارت‌های زندگی و اشتغال تعریف شده، تأکید کرد: تا کنون ۵۷۱ هزار و ۶۳۲ نفر ساعت سرباز آموزش داده شده‌اند، هزار و ۸۱۲ نفر سرباز در حین آموزش هستند، ۵ هزار و ۷۴۹ نفر سرباز نیز هر دو دوره و ۳ هزار و ۱۱ نفر سرباز یکی از دو دوره را آموزش دیده‌اند.

در ادامه سیدعزیز آشنا، مدیر مرکز آزمون جهاددانشگاهی در رابطه با تحلیل و ارزیابی شخصیت و انجام تست آنلاین در راستای ارزیابی شخصیتی پیش از خدمت سربازی در زمینه مهارت‌آموزی سربازان توضیحاتی را ارائه داد.

در پایان این نشست مقرر شد کمیته مشترکی در راستای همکاری دو طرف تشکیل و جلسات مستمر هفتگی برگزار شود تا نقشه راه مشخص شود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: