کد خبر: 3850957
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
رشیدیان:
گروه جامعه ــ به گفته رئیس سازمان حج و زیارت 79 درصد زائران پیاده‌روی اربعین حسینی تا ظهر شنبه، 27 مهرماه به کشور بازگشتند.

بازگشت 79 درصد زائران اربعین به کشور/ میانگین سن زائران؛ 38 سالبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ علیرضا رشیدیان، رئیس این سازمان اظهار کرد: از ابتدای ماه صفر تا امروز در مجموع سه میلیون و 57 هزار و 958 زائر از کشورمان راهی راهپیمایی عظیم اربعین و کربلای معلی شدند که از این جمعیت تا ظهر امروز دو میلیون و 408 هزار و 465 نفرشان به کشور بازگشته‌اند.

وی با بیان اینکه هم اینک مرزهای کشور مملو از زائران بازگشتی است، گفت: تاکنون بیشترین زائر به تعداد یک میلیون و 374 هزار و 826 نفر معادل 57 درصد کل زائران از مرز مهران به کشور بازگشته‌اند.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: همچنین تا کنون از مرز شلمچه 632 هزار و 596 زائر معادل 27 درصد و از چزابه 242 هزار و 250 نفر به میزان 10 درصد زائران وارد کشور شده‌اند و کمترین زائر بازگشتی هم به تعداد 76 هزار نفر مربوط به مرز خسروی است.

رشیدیان تصریح کرد: سه درصد زوار از مرز هوایی به کشور بازگشته‌اند که به تعداد 81 هزار و 775 نفر بوده‌اند.

38 سال متوسط سن زائران اربعین

وی با بیان اینکه روند بازگشت با قوت ادامه دارد، افزود: سال گذشته رقمی بیش از دو میلیون زائر در ایام اربعین عازم عراق و کربلای معلی شدند که امسال این رقم بیش از 40 درصد رشد داشته است. بر اساس آخرین اطلاعات سامانه سماح متوسط سنی زائران امسال 38 سال است.

به گفته رشیدیان، زائران مازندران با میانگین سنی 42 سال بیشترین و سیستان و بلوچستان با 34 سال ، قم با 35 و کردستان با 36 سال، کمترین میانگین سنی زائران اربعین امسال را داشته اند.

۴۰ درصد زائران اربعین امسال بانوان بودند

روز گذشته نیز حجت‌الاسلام والمسلمین نواب، نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: هر سال زائران بیشتری در مراسم زیارت اربعین شرکت می‌کنند و حتی حضورهای خانوادگی پررنگ‌تر می‌شود به گونه‌ای که امسال، ۴۰ درصد زائران از بانوان بودند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: