کد خبر: 3854364
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
گروه بین‌الملل ــ رئیس اداره تفریح و سرگرمی عربستان سعودی نسبت به انتقادهای گوناگون از برگزاری جشنواره تفریحی و ضداسلامی «موسم ریاض» واکنش نشان داد.  

واکنش مقام سعودی به انتقاد از برگزاری جشنواره ضد اسلامی «موسم ریاض» 

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «عربی 21»، «ترکی آل الشیخ»، رئیس اداره تفریح و سرگرمی عربستان سعودی، در پاسخ به منتقدان این جشنواره گفت: این جشنواره در دو هفته نخست برگزاری آن، 5 میلیون بازدید کننده داشته و 100 هزار گردشگر در آن مشارکت داشتند.
 
وی افزود: تمام بلیت‌های این جشنواره به طور کامل فروخته شد و همه رستوران‌ها پر از مشتری بود.
 
یادآور می‌شود، جشنواره موسم ریاض که جزو اصلاحات محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به شمار می‌رود، مراسمی تفریحی است که از دو هفته گذشته در پایتخت عربستان آغاز شده و قرار است به مدت دو ماه ادامه داشته باشد. در این مراسم، برنامه‌ها و فعالیت‌های ضد اسلامی از جمله کنسرت‌های مختلط به اجرا درآمده که اعتراض فعالان عربستانی را برانگیخته است.
 
بسیاری از مردم عربستان صراحتاً از این جشنواره در شبکه اجتماعی توئیتر انتقاد کرده و این برنامه‌ها را مغایر با ارزش‌های دین اسلام و فرهنگ جامعه عربستان دانستند.
 
معترضان عربستانی همچنین در اعتراض به برنامه‌های ضد اسلامی این جشنواره به خیابان‌ها آمده و خواستار توقف آن شدند.
 
به دنبال این اعتراضات، مقامات سعودی شماری از شهروندان این کشور را که صراحتاً از جشنواره مذکور در شبکه اجتماعی توئیتر انتقاد کرده بودند، دستگیر کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: