کد خبر: 3854526
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۷
گروه بین‌الملل ـ ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر سودان اعلام کرد که مخالفتی با تحویل عمر البشیر، رئیس‌جمهور مخلوع این کشور، به دادگاه کیفری بین‌المللی ندارد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر سودان که رهبری جنبش اعتراضی براندازی رئیس‌جمهور پیشین سودان را بر عهده داشت، از موافقت خود با تحویل عمر البشیر به دادگاه کیفری بین‌المللی خبر داد.

ابراهیم الشیخ، از رهبران ائتلاف، در این باره گفت: تمام اعضای ائتلاف نیروهای آزادی و تغییر موافقت خود را با تحویل عمر البشیر به دادگاه کیفری بین‌المللی  اعلام کرده‌اند و مشکلی در این باره وجود ندارد.

دادگاه بین‌المللی کیفری حکم دستگیری البشیر را به اتهام جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت و جنایات پاکسازی قومی صادر کرده است. این در حالی است که عمر البشیر این اتهامات را رد می‌کند.

اعتراضات در سودان نسبت به گرانی و افزایش قیمت حامل‌های انرژی  در 28 آذر 1397، از  شهر «عطبره» واقع در شرق سودان آغاز و حکومت عمر البشیر بعد از ماه‌ها اعتراضات مردمی در 22 فروردین 1398 از سوی ارتش سرنگون شد. 

در حال حاضر سودان برای یک دوره انتقالی از سوی شورای حاکمیتی مستقل و با حضور اعضای نظامی و غیرنظامی اداره می‌شود که این دوره با انتخابات پایان خواهد یافت و قدرت به طور کامل به غیرنظامیان منتقل خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: