کد خبر: 3856114
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۳
گروه بین‌الملل ــ عضو شورای اجرایی حزب‌الله در سخنرانی امروز خود بر ضرورت تسریع در تشکیل دولت جدید لبنان تأکید کرد.

به گزارش ایکنا، به نقل از المنار؛ نبیل قاووق، عضو شورای اجرایی حزب‌الله، امروز، 19 آبان‌ماه در سخنرانی خود اظهار کرد: بحران اقتصادی که امروز در لبنان شاهد آن هستیم، نتیجه بیش از 30 سال سیاست‌های اقتصادی و مالی اشتباه است و امروز وضع بدتر شده و کشور هم‌چنان در مسیر فروپاشی است.

وی با اشاره به اعتراضات اخیر مردم لبنان افزود: ما از اعتراضات مردمی مسالمت‌آمیز که خواستار بهبود اوضاع معیشتی و اقتصادی و خدمات بهتر و مبارزه با مفسدان اقتصادی هستند، حمایت می‌کنیم.

عضو شورای اجرایی حزب‌الله افزود: ادامه این اعتراضات مردمی نشان‌دهنده وجود امید برای نجات اقتصادی کشور است. اما باید از سوءاستفاده‌های دشمنان و بیگانگان از این اعتراضات جلوگیری کنیم.

شیخ قاووق در ادامه گفت: اظهارات مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا برای ما کافی است. او به وضوح به هدف آمریکا در ناآرامی‌های لبنان اشاره کرد. این مسئله نشان می‌دهد که آمریکا به دنبال سوءاستفاده از اعتراضات مردمی لبنان است. هدف دولت آمریکا تحریک مردم لبنان علیه یکدیگر و ایجاد فتنه است.

وی همچنین تصریح کرد: ما اصرار داریم که اقدامات لازم برای تشکیل دولت جدید هرچه سریعتر انجام شود، هرچند که این امر کاری دشوار است و برای انجام آن، هر کسی باید به وظایفش عمل کند.

نبیل قاووق افزود: لبنان مقاوم به آمریکا اجازه نخواهد داد که به دستاوردهای مقاومت ضربه بزند و از آنها برای خدمت به رژیم صهیونیستی استفاده کند.

وی گفت: اسرائیل حوادث و اتفاقات لبنان را رصد می‌کند و به دنبال فرصتی برای تغییر معادلات و ضعیف کردن کشور است.

یادآور می‌شود، لبنان در روزهای اخیر شاهد اعتراضات مردمی بوده است. تظاهرات‌کنندگان خواستار تشکیل دولت مستقل برای مقابله با فساد و حل بحران اقتصادی شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: