کد خبر: 3873955
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
حجت‌الاسلام رستمی نوشت؛

خدشه‌دار کردن ساحت علم و عقل/ خطای مضاعف

گروه شبکه‌های اجتماعی ــ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در صفحه شخصی خود نوشت: اقدام سخیف آتش زدن کتاب علمی مهم رشته پزشکی و انتشار آن خطایی بزرگ است که ساحت علم و عقل و منطق را خدشه‌دار می‌کند، اگر این اقدام توسط فردی که ملبس به ردای روحانیت است صورت گیرد که خطایی مضاعف است.

به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، درباره کتاب‌سوزی توسط تبریزیان در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

به یاری خداوند متعال و برکت انقلاب اسلامی فضای علمی کشور به سطحی از تکثر ذیل عقلانیت انقلابی رسیده است که اگر کسی ادعای علمی داشته باشد بتواند از طرق مختلف آن را محک زند و نیازی به کار‌های رادیکال نداشته باشد.
 
اقدام سخیف آتش زدن کتاب علمی مهم رشته پزشکی و انتشار آن خطایی بزرگ است که ساحت علم و عقل و منطق را خدشه‌دار می‌کند؛ اگر این اقدام توسط فردی که ملبس به ردای روحانیت است صورت گیرد که خطایی مضاعف است.
 
بر هر پژوهشگر و مدعی علمی لازم است اگر حرفی متقن و چارچوب‌مند دارد در مجاری پیش‌بینی شده پیگیری کند والا اقدامات مذبوحانه‌ای از جنس آنچه انجام شده است حتماً نتیجه‌ای جز انشقاق و دو‌دستگی، وهن روحانیت و آب به آسیاب دشمن ریختن ندارد.
 
متأسفانه ترک برگزاری جلسات مناظره و جدال احسن، برخی را به شیوه‌هایی ناپسند کشانده که حتما محکوم است. در این بین جالب است برخی دایه‌های مهربان‌تر از مادر مانند بی‌بی‌سی فارسی، که در مقابل هیچ کتاب‌سوزی حتی کتاب‌های مقدس نظیر قرآن، هیچ واکنشی نداشتند، حالا در برابر سوزاندن کتاب پزشکی، با نیت دامن زدن به شکاف‌های اجتماعی تمام قد وارد ماجرا شده‌اند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha