کد خبر: 3901715
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۱
کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین(ساف) از لغو تمامی توافقنامه‌ها با رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم این رژیم برای اجرای طرح الحاق کرانه باختری خبر داد.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این کمیته در پایان جلسه روز گذشته خود بر ادامه تلاش در عرصه بین‌الملل جهت اتخاذ تدابیر و مجازات‌های لازم علیه شهرک‌نشینان و شهرک‌های صهیونیست‌نشین و تحریم تولیدات این شهرک‌ها تأکید کرد.

کمیته مذکور ضمن اعلام حمایت از جنبش تحریم رژیم صهیونیستی، از تمامی کشورهایی که تاکنون فلسطین را به رسمیت نشناخته‌اند، به ویژه کشورهای اروپایی دعوت کرد که کشور فلسطین را به رسمیت شناخته و زمینه عضویت کامل آن در سازمان ملل را فراهم کنند.

کمیته اجرایی ساف بر ادامه تلاش‌ها برای پیوستن به نهادهای بین‌المللی تأکید کرد و خواستار کمک کشورهای مختلف به آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» به منظور ادامه خدمت‌رسانی آن به آوارگان فلسطینی شد.

این کمیته همچنین برگزاری اجلاس بین‌المللی صلح تحت نظارت کمیته چهارجانبه بین‌المللی به منظور پایان دادن به اشغالگری در فلسطین و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتخت قدس شرقی در مرزهای سال 1967، حل مسئله آوارگان بر اساس قطعنامه 194 و آزادی تمامی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی را خواستار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: