کد خبر: 3902882
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۷
جامعةالمصطفی العالمیه به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ پیامی صادر کرد.

به گزارش ایکنا، متن پیام جامعةالمصطفی بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
«امام خمینی(ره) یک حقیقت همیشه زنده است». مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)

سی‌ویکمین سالگرد عروج ملکوتی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران، خمینی کبیر فرامی‌رسد و به راستی، آن چنانکه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) فرمود، «این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته‌شده نیست».

جهان با یادآوری این شخصیت عظیم‌الشأن، بزرگ‌ترین انقلاب قرن را یاد می‌کند و ظلم ستیزان و عدالت طلبان و حق جویان در سالروز ارتحال امام خمینی(ره)، راه پرافتخار معمار کبیر این انقلاب بزرگ و خیزش عظیم ملت ایران را گرامی می‌دارند.

امام خمینی(ره) با ید بیضای موسوی و بیان و فرقان مصطفوی(ص) به نجات مظلومان کمر بست و تخت فرعونیان زمان را به لرزه درآورد و دل مستضعفان را به نور امید روشن ساخت.

بجاست که برای انسانی بزرگ و شخصیتی بی‌نظیر همچون او قلب و دل آزادیخواهان از احساس تکریم سرشار شود، زیرا امام خمینی(ره) به اسلام و مسلمانان قوت قلب و عزت بخشید و از سوی دیگر، با رهبری انقلاب شکوهمند اسلامی و برقراری حکومت اسلامی در ایران امید به آینده را به جامعه مسلمانان ارزانی داشت و اسلام را زنده کرد و بدین ترتیب، نمونه‌ای عینی از حاکمیت اسلام را به جامعه بشری عرضه داشت.

از زمانی که خمینی کبیر(ره) به رفیق اعلی پیوست، سلف صالح او مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مسئولیت خطیر سکان داری کشتی پرشکوه انقلاب اسلامی را بر دوش گرفته و تا امروز، با حفظ اقتدار، عزت و سربلندی ملت ایران، مسیر پرفراز و نشیب انقلاب را راهبری کرده است.

اکنون و پس از گذشت ۳۱ سال از ارتحال امام عزیز، درستی سخن خمینی کبیر(ره) بیش از هر زمان دیگر عیان گشته است که «اسلام سنگر‌های کلیدی جهان را فتح می‌کند». با مرور وقایعی که جهانیان به ویژه در سال‌های اخیر شاهد آن بوده‌اند، موج عظیم اسلام‌خواهی و تقابل عزتمندانه آن با اسلام هراسی استکبار جهانی و دست‌نشاندگان آن، توجه ملت‌ها را جلب کرده و جهانی شدن گفتمان اسلام ناب محمدی(ص) بیش از هر زمان دیگر آشکار شده است.

جامعةالمصطفی‌العالمیه در سالروز عروج ملکوتی امام خمینی(ره)، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲، امید دارد راه روشن امام خمینی(ره) و آرمان‌های بزرگ ایشان همچنان الهام‌بخش همه آزادگان جهان بماند و امت اسلامی مقتدرتر از همیشه، با عزت و سربلندی از گردنه‌های پر پیچ و خم عبور کند و زمینه ظهور قائم آل محمد(ص) و منجی بشریت را فراهم آورد.

جامعة المصطفی‌العالمیه
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: