کد خبر: 3926656
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
مرکز قرآنی «البصه» در اردن، پایگاهی است که به منظور آموزش حفظ و قرائت قرآن کریم به دختران و پسران اردنی تأسیس شده است.  

به گزارش ایکنا؛ به نقل از پایگاه خبری «عمون»، مرکز قرآنی «البصه» در سال 2003 میلادی و با هدف آموزش قرآن کریم به نوجوانان و جوانان تأسیس شد؛ در این مرکز، دوره‌های فشرده آموزش قرآن، تفسیر، احکام، قرائت‌های مختلف قرآنی و همچنین دوره‌های علوم دینی به منظور افزایش آگاهی از قرآن کریم و توجه به مفاهیم این کتاب آسمانی برگزار می‌شود.
 
این مرکز تعدادی معلم قرآن زن را به منظور تدریس علوم قرآنی تربیت کرده است؛ همچنین 118 دختر قرآن آموز از دوره‌های مختلف آموزشی این مرکز، شامل دوره مقدماتی، 59 قرآن آموز؛ دوره پیشرفته، 27 قرآن آموز و دوره پایگاه نورانی قرآن، 32 قرآن‌آموز فارغ التحصیل و 14 قرآن‌آموز دختر نیز موفق به کسب اجازه‌نامه قرائت قرآن شده‌اند.
 
این مرکز 14 دوره تابستانی فشرده برگزار کرده است که هر دوره 40 روز ادامه دارد؛ در این دوره‌ها، حفظ چند جزء قرآن کریم به دختران و پسران قرآن‌آموز آموزش داده می‌شود.
 
حدود 300 قرآن آموز دختر و پسر در شعب این مرکز مشغول تحصیل هستند که 3 شعبه به آقایان و 6 شعبه به بانوان اختصاص داده شده است. تدریس قرآن در این شعب نیز  به وسیله 16 معلم انجام می شود.
 
ساختمان جدید این مرکز قرآنی از چهار طبقه تشکیل شده که به عنوان یک مجتمع کامل و متناسب با افزایش تعداد قرآن آموزان دختر و پسر مشغول به فعالیت است و بزرگترین مجتمع موجود در مناطق اطراف خود محسوب می‌شود.
 
پیش‌بینی می‌شود ساختمان جدید این مرکز بتواند تعداد کلاس‌های حفظ و تجوید قرآن و دوره‌های تابستانی را افزایش دهد و در ارائه خدمات پیشرفته به قرآن آموزان بهبود قابل توجهی داشته باشد.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: