کد خبر: 3926793
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶
مستند اسرارالتحریر الثانی (اسرار آزادسازی دوم) فیلم تازه‌ای را از دیدار دبیرکل حزب‌الله با رزمندگان قبل از نبرد «القصیر» منتشر کرد.

انتشار فیلم گفت و گوی دبیرکل حزب الله با رزمندگان قبل از نبرد «القصیر» سوریهبه گزارش ایکنا به نقل از پایگاه خبری العهد، سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، در این دیدار که در سال 2013 انجام شد، تأکید می‌کند که تکلیف ما پیروزی در این نبرد است.

وی با بیان اینکه ویژگی حزب‌الله این است که رعب و ترس پیشاپیشش حرکت می‌کند، می‌‌گوید: جنگ با افراد مسلح است و غیرنظامیان نباید مورد تعرض قرار بگیرند.

القصیر، در استان حمص و بزرگراه مهم آن، دمشق را به بنادر «طرطوس»، «بانیاس» و «لاذقیه» متصل می‌کند و تروریست‌ها از آن برای انتقال عناصر و تسلیحات از لبنان استفاده می‌کردند.

ارتش سوریه و متحدانش از جمله حزب‌الله در سال ۲۰۱۳ در کمتر از سه هفته موفق شدند که این منطقه و حومه آن را پاکسازی کنند که دستاوردی بسیار بزرگ بود.

از آزادسازی القصیر در اوایل بحران سوریه به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین و سرنوشت‌سازترین اتفاقات سال‌های نخست‌ بحران یاد می‌شود. آزادی این منطقه را برخی به معجزه و برخی به حماسه‌ای بزرگ تشبیه می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: