کد خبر: 3927756
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۷
واحد رسانه امنیتی عراق با صدور بیانیه‌ای درباره حوادث امروز کربلا اعلام کرد اوضاع این شهر به حالت عادی بازگشته و مراسم عزاداری و زیارت آستان مقدس حسینی(ع)، طبق معمول در جریان است.

به گزارش ایکنا؛ به نقل از سومریه نیوز، واحد رسانه‌ امنیتی عراق در مورد حوادث امروز در کربلا بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه تأکید شده اوضاع این شهر، تحت کنترل نیروهای تأمین امنیت مراسم اربعین حسینی قرار دارد.
 
این واحد رسانه‌ای در بیانیه خود آورده است: عصر امروز در مراسم اربعین حسینی(ع) در شهر مقدس كربلا، تعداد زیادی از زائران از استان‌های مختلف در میدان تربیت این شهر جمع شده و به سمت باب القبله حركت می‌كردند. بعضی از آنها سعی داشتند از طریق راهی كه برای ورود زائران تعیین نشده است وارد حرم شوند.
 
 نیروهای پلیس به آنها هشدار دادند تا برای انجام بازرسی بدنی از  ورودی تعیین شده داخل شوند، اما برخی از نفوذی‌ها با پرتاب سنگ به سمت نیروهای امنیتی تنش ایجاد کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: افرادی كه از مسیر صحیح در حال زیارت بودند پس از بازرسی بدنی اجازه ورود پیدا كردند و اقدامات سختگیرانه علیه نفوذی‌هایی كه قصد داشتند امنیت زائران را به مخاطره بیندازند، انجام شد.
 
در پایان این بیانیه آمده است: با درایت نیروهای امنیتی، ماجرا طی چند دقیقه به پایان رسید و اوضاع به حالت عادی بازگشت. زائران با انجام اقدامات امنیتی مطابق با برنامه‌های پلیس، به طور معمول مراسم زیارت و عزاداری را ادامه می‌دهند و همه امور تحت کنترل نیروهای متولی تأمین امنیت این مراسم قرار دارد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: