کد خبر: 3936854
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
برنامه اسلامی تلویزیون ملی اوگاندا به پیشنهاد مدیریت بخش اسلامی این رسانه و هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا به بررسی عوامل و موانع وحدت مسلمین اختصاص یافت.

به گزارش ایکنا به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نظر به ادامه فعالیت‌های گسترده گروه‌های افراطی در ایجاد اختلاف و  تفرقه بین مسلمانان سنی و شیعه اوگاندا، برنامه اسلامی تلویزیون ملی اوگاندا به پیشنهاد مدیریت بخش اسلامی این رسانه و هماهنگی رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا، به بررسی عوامل و موانع وحدت مسلمین اختصاص یافت.

در این برنامه اسلامی که به صورت زنده پخش شد، محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی کشورمان و رشید کی وانوکا، مدیر بخش اسلامی تلویزیون ملی «یو بی سی» اوگاندا، دبیر رسانه‌ای دفتر مفتی و شورای عالی مسلمانان این کشور سخنانی در خصوص عوامل و موانع وحدت مسلمانان، جایگاه وحدت در توسعه همه جانبه امت اسلامی، ضرورت روشنگری افکار مسلمانان از جایگاه حیاتی وحدت، توطئه‌های دشمنان و عوامل آنها، لزوم تقویت سطح آگاهی و راه‌های نجات از شرّ تفرقه و اختلاف با بهره گیری از آیات و روایات و رهنمودهای امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مدظله العالی) بیان کردند.

قزلسفلی با بیان اینکه وحدت از اصول مسلم اعتقادی مسلمانان است، گفت: قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص) هرگونه طرز تفکر توأم با افراط و تفریط را كه منجر به تفرقه و فروپاشی اتحاد ميان مسلمانان شود، مورد نكوهش خود قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه استعمارگران با استفاده از عوامل افراطی، جاهل و مزدور خود تلاش کرده‌اند میان سنی و شیعه اختلاف ایجاد و مسلمانان با ایمان را از صحنه خارج کنند، گفت: هر گونه تلاشی برای صدمه زدن به وحدت مسلمانان گناهی بزرگ، خارج از سنت حضرت محمد(ص) و همکاری با دشمنان امت اسلامی محسوب می‌شود.

رشید کی وانوکا نیز با بیان اینکه تعالیم قرآن و سنت‌های پیامبر اسلام(ص) با افراط و تفریط همخوانی ندارند، گفت: احترام به یکدیگر، تواضع، تخلق به اخلاق اسلامی، مطالعه دقیق تاریخ اسلام و شناخت توطئه‌های دشمنان اسلام از عوامل مؤثر تحقق وحدت بین مسلمانان است.

وی با تأکید بر نقش حیاتی امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در استقرار وحدت میان مسلمانان، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب نقشی حیاتی در اتحاد امت اسلامی داشته است. باید انقلاب اسلامی ایران را «انقلاب اسلامی وحدت» در جهان اسلام نامید.

مدیر بخش اسلامی تلویزیون ملی یو بی سی اوگاندا با بیان اینکه هدف تکفیری‌ها و سلفی‌ها بر هم زدن وحدت امت اسلامی و جلوگیری از تحقق اهداف اسلام است، گفت: جریان‌های تکفیری از خطرناک‌ترین چالش‌های پیش روی امت اسلامی بوده و اعمال و کردار افراطی آنها با سنت‌ها و تعالیم پیامبر اکرم (ص) تناقض دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: