کد خبر: 3954309
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۶
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) تاکید کرد که توجیهات ارائه شده درباره تأسیس انجمن یهودیان عرب در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس واقعیت مربوط به نقش مخرب صهیونیست‌ها در برهم زدن امنیت منطقه را پنهان نمی‌کند.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه خبری «الامه»، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین تأسیس انجمن یهودیان عرب در منطقه خلیج فارس را منجر به تقویت حضور رژیم اشغالگر صهیونیستی در این منطقه دانست.

«رأفت مرة» رئیس اداره اطلاع‌رسانی حماس در خارج فلسطین گفت: اعلام تأسیس انجمن یهودیان عرب در کشورهای عربی  موجب می‌شود که اسرائیل حضور خود را در کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) تقویت کند و با این کار خرابکاری‌های امنیتی و اجتماعی بیشتری را برای آنجا به بار آورد.

وی بر مخالفت حماس با تصمیم وزارت خارجه رژیم صهیونیستی برای تأسیس انجمن مذکور تاکید کرد و گفت: با این کار رژیم‌های عربی حاشیه خلیج (فارس) بیش از پیش در عادی‌سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی دچار افت و تنزل در جایگاهشان می‌شوند.

رئیس رسانه حماس تأکید کرد که سازش با رژیم صهیونیستی خسارت بزرگی به آرمان فلسطین و حقوق ملت فلسطین وارد می‌آورد.

وی همچنین افزود: توجیهات ارائه شده درباره این انجمن فریبنده است و واقعیت مربوط به نقش مخرب صهیونیست‌ها در منطقه را پنهان نمی‌کند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز دوشنبه در صفحه عربی توییتر خود اعلام کرد که یک سازمان جدید که نخستین مورد در نوع خود است، برای گردهم آمدن یهودیان کشورهای امارات، بحرین، عمان، عربستان سعودی، قطر و کویت تشکیل خواهد شد.

این وزارتخانه ادعا کرد که انجمن یهودیان کشورهای حاشیه خلیج فارس در خصوص رشد و شکوفایی زندگی یهودیان در این کشورها فعالیت خواهد کرد.

در ادامه جریان عادی‌سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی، شماری از یهودیان اسرائیلی به امارات و بحرین رفته و مراکزی برای یهودیان ایجاد کرده‌اند. از جمله کنیسه‌ای که دو سال پیش برای یهودیان در دبی با تلاش سازمان‌های یهودی بین‌المللی و حمایت و تشویق مقامات دبی تأسیس شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: